U 6-skvelé predstavenie v Lužiciach!

V sobotu 28.2.2015 sme sa po štyroch mesiacoch predstavili na svojom ďalšom turnaji v Lužiciach pri Hodoníne. A chlapci potešili výkonom a aj výsledkami, ktoré pripomínam, že sú zatiaľ vedľajšie. Turnaj sa hral dvojkolovo každý s každým, takže na ihrisku ohraničenom florbalovými mantinelmi sme odohrali 6 zápasov po 13 minút.

Turnaj odohrali: Dávid Dominík, Ferko Tolt, Jonáš Minár, Adam Šeliga, Samuel Šimor,  Benjamín Zajko, Tobias Janči a naše pre mňa neidentifikovateľné dvojičky Jarko a Lukáš Červinkovci.

Zápasy FK Rača:

1. FK Rača – ČSFA Malacky 7 :1 (Benjamín 4, Lukáš 2, Samko )

Do turnaja sme vstúpili výborne, do vedenia nás dostal Benji v 3. minúte. Súper síce v 5. minúte vyrovnal, ale do konca sme im stihli nastrieľať ďalších 6 gólov väčšinou po individuálnych akciách. Potešil fakt, že okrem bombardéra Benjiho sa premiérovo .strelecky presadili aj Luky so Samkom.

2.  FK Rača – SK Líšeň 1 : 2

Zápas sme rozohrali výborne, do vedenia nás dostal Luky v 6. minúte. Súper vyrovnal v 8. minúte, keď po rýchlom protiútoku presne zakončili. potom sme dostali ešte jeden gól a zápas sme prehrali. Súpera držala” nad  vodou”šikovná brankárka súpera, ktorá nám nedovolila premeniť naše šance.

3. FK Rača – FK Hodonín 1 : 3 (Benjamín)

V zápase s domácim tímom sme začali aktívne, súpera sme zatlačili na jeho polovicu, ale nevedeli sme streliť gól. Súper sa zo zovretia dostal v 5. minúte a prehrávali sme. Po trme-vrme pred našou bránou súper v 7. minúte zvýšil na 0:2. My sme znížili v 9. minúte Benjim, opäť sme dostali súpera pod tlak, ale pri hre vabank sme v závere ešte raz inkasovali.

4.  FK Rača – ČSFA Malacky 4 : 0 (Benjamín 2, Jarko, Ferko)

Do zápasu so súperom, ktorý okrem zápasov s nami neprehral žiadny zápas sme vstúpili skvele. Súpera sme pritlačili na jeho polovicu a po góloch Benjiho v 1. a 3. minúte a po premiérovom góle Jarka v 6. sme viedli už 3:0. V závere sme Ferkom upravili konečný výsledok.

5.  FK Rača – SK Líšeň 2 :1 (Tobias, Ferko)

Výborný dramatický zápas sme videli v odvete s Líšňou. Do vedenia nás po aktívnom napádaní premiérovým gólom dostal Tobi v 3. minúte.V 4. minúte súper vyrovnal peknou strelou. V 6. minúte sme išli do vedenia gólom Ferka. Súper výbornú brankárku vysunul do poľa a to sa diali veci. Zatlačili nás pred našu bránu, “dusili nás “, ale vďaka pevnej obrane a senzačnému Dávidovi v bráne, ktorý chytil štyri gólové strely súpera sme vybojovali víťazstvo.

Slová chvály na senzačný Dávidov výkon zo strany SK Líšeň.

6.  FK Rača – FK Hodonín 1 :0 (Benjamín)

Do vedenia nás dostal v 1. minúte Benji. Súpera sme tlačili, ale gólovo sme sa už nepresadili, aj napriek tomu, že sme v 6 . minúte kopali penaltu, ktorú mal ísť kopať Benji, ale k lopte najbližšie stojaci Samko Balotelli kopol penaltu slabo – brankár ju poľahky chytil.

Hodnotenie turnaja:

Chlapci na ihrisku prezentovali svoj pokrok a potenciál. Adam s Tobim absolvovali turnajovú premiéru, Adam bol oporou v obrane a Tobi sa v útoku postupne rozbiehal a streli aj dôležitý gól. Dávid v bráne je veľkou oporou, “číta hru” a strelu súpera chytá s ľahkosťou. V obrane hral spoľahlivo Ferko (aj keď mal niekedy za chrbtom útočníka). Jonášovi to išlo lepšie v obrane – tam bol neprekonateľný, ako v útoku. Jarko hral väčšinou v obrane (keď to bol Luky tak ma opravte  :)) sledoval hru pred sebou, ale útočníka za chrbtom tiež niekedy ignoroval. Luky v útoku lietal ako šarkan, dal aj pekné góly, takže výborne. Tobi sa zlepšoval od zápasu k zápasu, zo začiatku málo aktívny postupom času zvýšená aktivita a aj premiérový gól. Samko predviedol výborný pohyb, ako útočník často vypomáhal v obrane. Na záver som si nechal Benjiho, ktorý nás gólovo ťahá, ale ku koncu turnaja bol už uťahaný aj on- skvelý výkon.

Čo napísať na záver: predviedli sme sa v skvelom svetle, vo výkonoch bude treba pokračovať a vždy ešte pridať niečo navyše :). Najbližšie budeme mať možnosť 28.3.2015 opäť v Lužiciach.

Ďakujem rodičom za odvoz, servis okolo detí a férové povzbudzovanie.

• D. Zajko

Fíha, za tou riekou Moravou sa nám nejako podozrivo darí… či to nebude tým, že nás bratia Moraváci v rámci pohostinnosti nechávajú vyhrať… 🙂

• Edo

Gratulujeme buducim hviezdam FK Rača!!!!
    Super len tak ďalej

• Jaro

Skvele citanie. Bolo radost pozerat na cely team. 😉

• Ludmila

Vďaka, že sme sa mohli zúčastniť turnaja, čo bol zároveň pre nás aj skvelým sobotným výletom..:), a vďaka aj za vyčerpávajúci článoček..
    Chlapci bojovali skvele.. všetci.. napr. .Jonáško – výborne zastavoval a vykopával každú loptu, ktorá sa snažila priblížiť k našej polovici.., chlapci sa snažili udržiavať kvázi ofenzívnu stratégiu (…a to i počas sedenia na lavičke aktívnym povzbudzovaním :)). Luky sa tvrdo poctivo prebíjal k bráne súpera .. čo prinieslo patričné ovocie.. , za to Jurko bránil o 106.., Naša brána – nebiť naozaj skvelého nášho brankára Dávidka (kde sme k takému dobrému vlastne prišli? :)) ).. ktorý vychytával naozaj slušne . . aj na súperovej tabuľke by pribúdali bodíky.. Samko, Ferko, Tobi, Adamko.. sa prejavili, že sú pre futbal prínosom….Do budúcna snáď – keď nám opäť súper z Lišne postaví proti nám do brány brankárku Elišku – takmer neprestrelného anjelika.. :),,možno snáď určitá taktika z boku.. (predné priame strely chytala jedna radosť).. Ale tréner určite dovtedy niečo opäť vymyslí..
    PS: Benji si hru vychutnával .. (aj so svojimi komentármi..:)..) no splnil očakávania (dať 10 gólov) len na 80% (dal “len 8 gólov) :), ale aspoň má príležitosť na zlepšenie…. Tak snáď na budúce za pomoci skvelého tímu a vedenia si opäť chlapci dobre zahrajú.. 🙂