17.11.2015 – turnaj v Malackách

Štátny sviatok 17.11.2015 sme využili na účasť na výborne organizovanom turnaji v Malackách. Hralo sa 1 x 20 minút, naraz na dvoch ihriskách s mantinelmi, s počtom hráčov 1+3 (posledný zápas sme odohrali 1+4).

Turnaj odohrali:

Alex Horváth, Ferko Tolt, Dominik Bachan, Benjamín Zajko, Samuel Šimor, Matúš Almáši, Luky a Jarko Červinkovci a Tobi Janči.

Malacky 1Malcky 2Malacky 3

Výsledky FK Rača:

1. FK Rača – MFK Skalica 2 : 1( Benji, Luky)

Do zápasu sme vstúpili dobre, už v 2. minúte skóroval Benji. Potom sme síce mali loptu väčšinou na kopačkách my, ale ďalší gól sme nevedeli dlho streliť. A tak súper z mála šancí v 10. minúte vyrovnal. My sme pokračovali v tlaku a v 18. minúte sme išli zaslúžene do vedenia “šupou”Lukyho – 2:1.

2. FK Rača – ŠK Senec 5 : 0 ( Tobi 2, Matúš, Domčo, Luky)

V zápase so Sencom sa chalani rozbehli aj strelecky. V 4. minúte dal svoj premiérový na premiérovom turnaji Matúš. V 10. minúte “vyprášil” brankárove rukavice Luky a brankárom vyrazenú strelu do brány zasunul Benji. V 12.minúte po rohu Domča, do vinkla súperovej brány zakončil Tobi.V rovankej minúte sa Tobi v nájazde nemýlil – 4:0. Na konečných 5:0 upravil Domčo po predchádzajúcich zasekávačkách.

3. FK Rača – FK Hodonín 4 : 2 (Jarko, Benji, Tobi, Domčo)

V zápase s tradičným súperom sme začali tlakom, už v 2. minúte Domčo sám pred bránou súpera trafil vedľa. Z protiútokov hrozil aj súper a v 10 . minúte išiel aj do vedenia, keď si dal vlastný gól Domčo. Aby toho nebolo málo, v 12. minúte po rohu pekným gólom zvýšil súper na 0:2. Lenže potom prišiel račanský ofenzívny uragán a súper sa nestačil čudovať: v 13. minúte Jarko po Tobiho asistencii znižuje na 1:2. V tej istej minúte Tobi sa predral obranou súpera ako “tank” a vyrovnal. V 17. minúte Domčo sa z obrany dostal do nájazdu a nemýlil sa-  3:2. V 19. minúte Benji zvýšil na 4:2. Výborný zápas z oboch strán.

4. FK Rača – ŠK Žolík Malacky 4 : 5 (Luky 2, Benji, Matúš )

V poslednom zápase s domácim tímom boli k videniu strelecké hody. V 2. minúte si Ferko dal vlastný gól 0:1. V 3 .minúte sme Benjim vyrovnali a matúš nás aj dostal do vedenia. Súper otočil skóre gólmi v 9. a 13 .minúte. My sme skóre na 4:3 otočili dvomi gólmi Lukyho. V 16. minúte nastala zvláštna situácia, keď Ferko v bráne podával zakopnutú loptu staršiemu chlapcovi z Malaciek, v tom sa tam “objavila” aj zápasová lopta , na ktorú nestačil včas zareagovať 4:4. Súper v 18. minúte strelil aj víťazný gól, keď z polovice ihriska “bodlom” trafil strelec súpera. Výborný zápas, určite sme si nezaslúžili prehrať, 3 x sme nastrelili konštrukciu súperovej brány. Gratulujem súperovi k víťazstvu.

Hodnotenie turnaja:

Odohrali sme výborný turnaj, opäť sme našu hru posunuli vyššie: výborné obchádzanie súperov v hre 1:1, výborný pohyb, rýchla a presná rozohrávka od brankárov zrýchľovala hru, okamžite sme sa dostávali do tlaku. V bráne chytal prvé 2 zápasy Alex a ďalšie 2 Ferko, obaja sa prezentovali vo výbornom svetle. V obrane sa striedali Domčo, Benji, Ferko a “bracháči”, predvádzali výborné prebratie lopty od brankára, dovolili si kľučky a presne rozohrávali lopty dopredu a aj strelili väčšinu gólov. V útoku bojoval Tobi (získal cenu pre Najlepšieho hráča turnaja) a o rok mladší nováčik Matúš, ktorý strelil aj krásne 2 góly a bol trvalým nebezpečenstvom pre súperove obrany. Samko sa v útoku snažil, mal dobré krytie lopty, keď sa sústredí na hru je platným členom kolektívu.

Hodnotenie turnaja z pohľadu FK Hodonín:

Ďakujeme organizátorom za pozvanie na kvalitne zorganizovaný  turnaj. Rodičom patrí vďaka za odvoz, servis okolo detí a férové povzbudzovanie. Naša veľká vďaka smeruje aj za rieku Morava k nášmu fan clubu za “zásielku” s výbornými moravskými koláčmi. Deťom a trénerovi moc chutili !!!