Turnaj Šternberk – 2. miesto!!!

Dňa 21.1.2012  mužstvo mladších žiakov reprezentovalo FK Rača na zaujímavo obsadenom halovom turnaji v českom Šternberku a vrátilo sa s ocenením za konečné výborné druhé miesto. O úspech FK Rača sa svojimi výkonmi zaslúžili : Andacký, Hollý, Majtán, Gocký, Krnáč, Macko, Muráni, Luža, Šimek, Navračič, Nagy, Matovič a Prekop. Pre chorobu z nominácie vypadol Samko Sopko.

A tu je krátky sumár udalostí:

Vzhľadom k vzdialenosti (cca 220 km) sme do čiech vyrážali už v piatok 20.1. Naším prvým cieľom boli od Šternberku 7 km vzdialené Bohuňovice, kde sme vďaka organizátorovi turnaja (p. Žaluda – manažér mládeže FK Šternberk)  mali zabezpečené ubytovanie vo veľmi slušne vybavenej ubytovni, ktorá je súčasťou miestneho aquaparku. Kúpanie a vodné atrakcie si krátko po príchode do sýtosti užili chlapci aj rodičia.

21.1. sme ihneď po raňajkách nasadli do áut a presunili sa do blízkeho Šternberku – miesta konania sa turnaja. Na tomto mieste si dovolím spomenúť svoje precitnutie z toho, aký je rozdiel medzi podporou športových aktivít u nás na Slovensku a v Čechách. Turnaj sa odohrával v krásnej, novučičkej a perfektne vybavenej hale Ecce Homo na ihrisku s rozmermi 18x36m (Šternberk má 13500 obyvateľov!!!), ktorú im môžeme v BA iba závidieť, pretože takú nemáme.

FK RAČA – NOVÉ SADY    4 : 0

góly: Nagy, Macko 2, Hollý

Naši chlapci v úvodnom zápase nenechali nič na náhodu a bezpečne si poradili so súperom. Zápas mal jednoznačný priebeh a ani na sekundu sme sa nemuseli obávať o výsledok.

FK RAČA – LITOVEL     2 : 1

góly: Muráni 2

V stretnutí sme zopakovali dobrý výkon z prvého zápasu, škoda inkasovaného gólu v záverečných sekundách po nedorozumení v obrane.

FK RAČA – JUVENTUS ŽILINA    7 : 1

góly: Nagy, Krnáč 3, Macko, Majtán, Hollý

Súpera sme doslova “rozobrali ako LEGO”, hralo sa prakticky na jednu bránu a chlapci si užili strelecké hody. Mohlo by sa povedať : “čo to bolo za súpera???”, ale mužstvo Juventusu sa zlepšovalo od zápasu k zápasu a skončilo na 4-tej priečke. Na turnaj odchádzali zo ZA o 4:00 ráno a to sa veľmi pravdepodobne podpísalo na ich výkonoch…

FK RAČA – ŠTERNBERK     0 : 0

Zápas s domácim tímom priniesol zaujímavý futbal so šancami na oboch stranách, avšak gól nepadol. Oba celky sa prezentovali kvalitnou hrou, deľba bodov bola zaslúžená.

FK RAČA – PROSTEJOV     2 : 8

góly: Muráni, Krnáč

Asi najlepší zápas na turnaji priniesol veľa gólov, bohužiaľ v našej sieti. Prostejov zahral taktiku akú proti nikomu z ostatných celkov. Od prvej sekundy spustili lavínu agresívnych útokov, ktorú sme nezachytili a po pol minúte sme prehrávali 0 : 2. Chlapci ešte korigovali skóre na 1 : 3  a 2 : 4, ale súper bol jednoducho lepší. Naši hráči bojovali celých 15 minút ako levy (zranenia: Hollý, Macko, Majtán, Nagy) a chcem sa im poďakovať za tento výkon, pretože hanbu si určite neurobili.

FK RAČA – BRNO SOBĚŠICE     1 : 0

gól: Luža

Po predchádzajúcom zápase chlapcom nebolo veľmi do reči, rozplynula sa im totiž vidina prvého miesta. Do posledného zápasu  nastúpili s menším sebavedomím ako v predchádzajúch a to sa odzrkadlilo na  hre. Trápili sme sa celý zápas a nedarilo sa takmer nič. V závere sa však strelecky presadil Majko Luža a zabezpečil tak pre seba a svojich spoluhráčov konečné druhé miesto.

Konečné poradie: 1.Prostejov  2.FK Rača  3.Šternberk  4.Žilina  5.Litovel  6.Brno  7.Nové sady