U8 – 9.2.2014 Turnaj SENEC CUP – Spanilá jazda a zaslúžený triumf!

U8_SFM_Cup2014_1mV nedeľu 9.2.2014 sa chlapci z prípravka U-8 zúčastnili halového turnaja SFM SENEC CUP, ktorý zorganizoval ŠK SFM SENEC v športovej hale v Pezinku. Na turnaji nás reprezentovali: H. Holík, M. Fabšo, Š. Obernauer, T. Miklovič, J. Imriška, R. Tománek, A.Takács, Yanis Kindji. Chlapci prešli pomerne ťažkou skupinou a bez väčšieho zaváhania ju vyhrali. V semifinále a finále svoju dobrú formu a peknú hru potvrdili a turnaj bez inkasovaného gólu vyhrali. Naozaj to bolo zaslúžené víťazstvo v náročnom turnaji.

Turnaja sa zúčastnilo 10 tímov, my sme sa dostali do skupiny “A” spolu s tímami FK 2007 Dunajská Streda, MFK Dubnica, SDM Domino a SFM Senec “A”.

1. zápas FK Rača – FK 2007 Dunajská streda 4:0, chalani nastúpili na úvodný zápas koncentrovaní, súperovi nič nedovolili a postupne začali strieľť góly. Skóre otvoril kapitán Hugo. Potom sa pekným gólom prezentoval Tomáš, ktorému prihrával Aďko. Po Tomášovom aute nekopromisne, bombou z voleja zavesil Yanis. Skóre uzavrel Kubo, keď sme niekolkonásobne ostreľovali súperovu bránu a až jeho strela skončila v bráne. Pekný úvod.

2. zápas FK Rača – SDM Domino 1:0, po trojzápasovej pauze sme nastúpili k ďalšiemu zápasu. Výkon bol trochu slabší, prispôsobili sme sa súperovi a hra nebola pekná. Prvý gól dal Tomáš, ktorý už nevydržal nerozhodnosť súperovho brankára a išiel ho atakovať. Tento gól sme však anulovali, keďže bolo dohodnuté, že sa brankár pri rozohrávke nebude napádať. V zápätí však brankár súpera zachyboval, doslova nabil Yanisovi, ktorý si spoza polovice nabehol a nechytateľnou delovicou, ukážkovým priamym priehlavkom skoro roztrhal sito. V závere sme sa trošku triasli, lebo sme dovolili súperovi pár autov a jeden z nich sa po tečovaní obtrel o našu zadnú tyč a mieril do brány, ale Maťo sa po lopte vrhol a uhájil čisté konto.

3. zápas FK Rača – SFM Senec “A” 6:0, po vyše hodinovej prestávke sme nastúpili k ďalšiemu zápasu. Od začiatku sme boli lepší, aktívnejší, ale súper húževnato bránil. Po Šimonovom úvodnom góle sme sa však rozbehli a nadelili chlapcom zo Senca rovný poltucet. Druhý gól dal Robko po peknej kľučke na brankára. Potom Robčo zahral roh a Šimon zvýšil na 3:0. Aďo v typickej kĺzačke zvyšoval na 4:0. Gól pridal Hugo a skóre na 6:0 uzavrel Kubo nechytateľnou bombou.

4. zápas FK Rača – MFK Dubnica 0:0, tento zápas nám už víťazstvo v skupine zobrať nemohol. Pre nás známy súper prezentujúci sa hrou na rýchle brejky, kde využívajú rýchlych a urastených útočníkov. Yanis dostal defenzívne úlohy a splnil ich do bodky. Tento zápas bol veľký boj s minimom šancí. Dubnica upratovala pred bránou, nakopávala lopty a snažila sa o brejky. Naši chalani sa ťažko presadzovali a nakoniec sa zápas skončil bezgólovou remízou. Skupinu sme vyhrali s 10-timi bodmi. Do semifinále s nami putovala nakoniec Dunajská streda, ktorá sa od zápasu k zápasu zlepšovala.

5. zápas (semifinále) FK Rača – Inter Bratislava 3:0, šatňové derby bolo v úvode vyrovnané. Potom však bol pred bránou faulovaný Robko. Loptu si postavil Hugo a nariadený pokutový kop, síce na dva razy, premenil. Od tohto momentu bol na ihrisku už len jeden tím. Po peknom vysunutí zvýšil Tomáš na 2:0. Skóre na 3:0 uzavrel Kubo. Predchádzala tomu pekná individuálna akcia Robka, ktorý utiekol po pravej strane a ukážkovo našiel pred bránou voľného Jakuba. Naozaj pekná akcia. A čakali sme na súpera a tiež hodinu a pol na samotné finále.

6. zápas (finále) FK Rača – SFM Senec “B” 2:0, obdivujem chlapcov, že to čakanie vydržali a dokázali sa skoncentrovať na posledný zápas turnaja. Myslím si, že finále bolo kvalitatívne veľmi dobré. Hral sa obojstranne dobrý futbal, chlapcov hnali dopredu oba fanúšikovské tábory. Tento zápas zobral do svojich rúk ako správny kapitán Hugo. Prvý gól bol ukážkou prehľadu a chladnokrvnosti pri zakončení. Po úniku povedľa vybiehajúceho brankára otvoril skóre. Druhý gól pridal po peknom uvoľnení a zavesil rovno do vinkla. Chlapci zo Senca sa snažili odpovedať, niekoľkokrát ohrozili Maťa v bráne, ten však v spolupráci s dobrou obranou uhájil celoturnajové čisté konto. A mohlo prísť víťazné ciki – caki…

Čo povedať? Je radosť viesť týchto chlapcov. Dnes som suploval rolu kouča a naozaj som si to užil 🙂 Každý jeden z nich vie, čo treba robiť, ako hrať, brániť či útočiť. Nie je treba ich extra hnať a v niečom napomínať. Každý odohral dostatočný čas, mali priestor sa na ihrisku realizovať. O góly sa podelili a postarali všetci. Jedine Maťo dnes nedal, hoci to dvakrát skúšal z priamych kopov. Nič to, ukázal umenie v bráne, rozum pri rozohrávke. A za turnaj bez inkasovaného gólu si odniesol cenu za najlepšieho brankára. Tá však patrí aj jeho obrancom. Obrana dnes stála na pevných nohách, Yanis aj Šimon hrali výborne, dopĺňali ich občas Hugo s Robkom. Je veľkým prínosom, keď kreatívni ofenzívni hráči ako oni dvaja, vedia brániť, vyviezť loptu a vytvárať gólove situácie pre iných chlapcov v útoku. Potešil ma Tomáš, už dlho som ho nevidel takého nabudeného, hral naozaj s chuťou a dobre. Kubo veľmi dobre zapadol medzi chlapcov. Vie zakončiť a čo si cením ešte viac, že skúša to, čo sa učí v tréningu. Dnes mu asi dve sťahovačky nevyšli, ale raz to príde. Musí však pridať pri bránení a hneď po strate lopty opäť o ňu zabojovať. Pohár za prvé miesto si dnes odniesol domov on, nech je pre neho motiváciou do ďalšieho tréningu. Aďko dnes trochu ťahal nohy, menej sa presadzoval. Každopádne je platným hráčom, musí však pochopiť, že už sa nemôže pretláčať a prebíjať cez dvoch troch obrancov, hrá so staršími chlapcami a je to predsalen iné. Hugo s Robčom sa vidia, vedia, čo ktorý urobí a myslím si, že sa na nich začínajú prejavovať zápasy, ktoré odohrali za staršiu kategóriu. Len tak ďalej. Ešte raz v mojom mene a aj v mene trénera Holíka, chlapcom za predvedené výkony ďakujem a som na nich hrdý 🙂 Bolo mi cťou ich dnes viesť. Roman

PS: Ďakujem rodičom za čas, za dovoz chalanov a za servis okolo nich. Spravili nám peknú nedeľu. A ďakujem SFM Senec za pozvanie na turnaj.

 

Propozicie_SFM_CUP_2014

rozlosovanie: SFM_Cup_2014

 

  • Zuzana Tallová

    gratulujeme 🙂

  • Gabika S

    krasne, gratulujeme!!!