Turnaj v Rakúskom Stadlau U7-10.mája 2018 bez prehry ……

mužstvo

Vo štvrtok 10.05.2018 sme sa zúčastnili zatiaľ najsilnejšieho turnaja v našej kategórii- 10 mužstiev. Turnaj organizoval FC Stadlau na ihrisku FC Donau. Konečne sme sa mohli dostať do finále, ale šťastena a….bola proti nám . Neprehrali sme ani jediný zápas ale skončili sme na 4 mieste. Jediný sme porazili víťaza a dali mu gól –  FC Stadlau čo skoro neprehrýzli.

Bohužial doplatili sme na remízy a koncovku keď v poslednom zápase nám stačila výhra aj 1:0 , ale remizovali sme 0:0 keď súper doslova zabetónoval obranu. A to každý súper od zápasu so Stadlau postavil najlepšieho hráča pred brankára a tam bol skoro celý zápas.  O tretie miesto sme zase remizovali, keď si myslím že sme boli lepší, ale na 11 ky sme prehrali a skončili s plačom štvrtý. Podstatné je, že rakúsky futbal je asi najlepší čo chodíme a boli tam naozaj silné mužstvá. Rozhodcovia ……………nechceli aby Slováci hrali finále ako jediný zahraničný účastník. Chlapcov a Terezku chválim za kvalitu a aj organizáciu hry len po výhre so Stadlau sme sa trošku pobláznili a menej mysleli na obranu. Danko Rešovský ( 5 rokov) v prvom zápase čistý hatrick a ešte +1 gól. Dávid prvý krát na turnaji.

Výsledky FK Rača:

WAF Brigittau – FK Rača 0:6 (Danko Rešovský 4, Pach, Hurajtová)

FK Rača – FC Stadlau 1:0 (Záleský)

FC Klosterneuburg – FK Rača 1:1 (Macháček)

FK Rača – SV Aspern  4:1 (Záleský 2,Lang,P.Rešovský)

FK Rača – SV Donau Lowen 0:0

O 3.miesto             KSC Donaustadt – FK Rača 1:1 (Pach) na 11ky 2:1)
Reprezentovali RAČU : Danko Zajko,Gregor Záleský,Leo Pach,Terezka Hurajtová,Adam Lang,Dávid Pitoňák,Palko Rešovský,Maťo Kováčik,Danko Rešovský,Massimo Soják.

Ďakujem rodičom za servis  a deti  že nemuseli ísť do školy!

Tréner Pavol Máťuš

IMG_20180510_133159