U 11 – 30.6.2012 Turnaj Lozorno -2.miesto

30.6.2012 sme odohrali  posledný turnaj pre chlapcov v kategórii prípraviek v Lozorne a po 4 víťazstvách a 1 prehre sme obsadili konečné 2.miesto.

Turnaja sa zúčastnili:: Čecho, Adámek, Bednařík, Rybecký, Obernauer, Litomerický, Mesároš, Pelan,  Šimko, Grill, Cibíček, Hriadel, Vittek, Jágerský, Grosschmidt

Výsledky FK RAČA:

FK RAČA SK Rakvice 7 :0 (Adámek 3, Cibíček 2, Pelan, Mesároš)

Na začiatok zápas so súperom, ktorý mali mladších hráčov, suverénne víťazstvo.

FK RAČA – ŠK Lozorno 6 : 1 (Adámek 3, Grill, Litomerický, Cibíček)

Súboj s domácimi sme zvládli, predviedli sme pekné kombinácie, dali pekné góly, najkrajší asi Marek na 2:1, keď z priameho kopu z polovice ihriska trafil opačný kút súperovej brány.

FK RAČA – Borský Mikuláš 1 : 3 (Adámek)

Zápas s neskorším víťazom celého turnaja, najkvalitnejší zápas, my sme inkasovali hneď z prvej strely na bránu v 3.minúte, keď Andrejovi vypadla ľahká lopta a súper ju dorazil. V 15.minúte sme nepokryli súperovho hráča a bolo 0:2. Hneď z výkopu dal na 1:2 Filip, keď presne trafil nad brankára, krásny moment. V 18. minúte súper išiel do dvojgólového vedenia. V 20.minúte Kiko spracoval vysokú loptu a z prvej vystrelil, súperov brankár strelu vyrazil – fantastická akcia! Stav sa už nezmenil a tak sme utrpeli prvú prehru v turnaji.

FK RAČA – Láb 5 : 1 (Adámek 2,  Litomerický , Mesároš, Cibíček)

Do zápasu sme vstúpili koncentrovane a strelecky nabudený. Predvádzali sme krásne akcie, ktoré sme presne zakončovali – už v 4.minúte bolo 3:0 ! Po striedaní sa hra trochu vyrovnala, ale súperovi sme takmer nič nedovolili.

FK RAČA – Zohor 2 : 0 ( Adámek 2 )

Posledný zápas sme začali s druhou šestkou, tá sa nevedela presadiť, neskôr sme prestriedali, ale súper cítil šancu na dobrý výsledok. Odpor súpera zlomil až Filip dvomi gólmi po krásnych kombináciách.

Hodnotenie turnaja:

V tropickom teple sme mali v bráne Andreja, ktorý až na pár vypadnutých lôpt s Borským Mikulášom nesklamal, predviedol solídny výkon, pri pár šanciach súperov bol pozorný. V obrane podal dobrý výkon na mieste stopéra Mato, Obi zahral svoj vysoký štandard, ostatní musia zlepšiť pokrytie súpera a rozohrávku.

V strede poľa bol výborný Garry, ktorý bol dispečerom celej hry, Andrej sa mu výkonom priblížil, ale musí zlepšiť spoluprácu s ostatnými hráčmi a voliť správne riešenie situácie – kedy prihrať, zaseknúť loptu, vystreliť, ale na to, že je s nami len 2 týždne podal obdivuhodný výkon. V útoku je ťahúňom Filip (zaslúžene dostal plaketu pre najlepšieho strelca turnaja, keď strelil 11 gólov), strelecky sa mu približuje Kiko a dnes aj Pusky. Tomáš s Adamom na vlastne koži videli, že nie je jednoduché sa presadiť, ani proti ľahším súperom – musia proste pridať! Elvis podal snaživý výkon, ale v určitých fázach hry sa doslova strácal.

NA záver…

Od januára 2007 , keď som začal trénovať  predprípravku  v našom klube, vyformovala sa silná zostava hráčov. Na začiatku to boli Kiko, Garry, Filip, Mike, postupne sa pridávali ďalší, teší ma, že nikto medzitým s futbalom neskončil, aj keď Adam si dal dvojročnú pauzu, ktorú teraz dobieha. Postupne ako sa učili ovládať loptu prichádzali prvé zápasy a turnaje, keď sa pozriem naspäť urazili poriadne dlhú cestu, tá najdôležitejšia ich ešte čaká. Najkritickejším obdobím hráčov je prechod do kategórie žiakov a neskôr do dorastu (tam sa stráca veľa hráčov), takže chlapcom prajem, aby aj pri malých nezdaroch pri tomto športe vydržali a vytvorili si kolektív, ktorý ich podrží keď sa bude dariť menej a naopak, keď sa bude dariť viac bude radosť znásobená.

Ako som napísal vyššie, bol to posledný turnaj v kategórii prípraviek, pre chlapcov nasleduje ďalšia futbalová etapa – prechod do kategórie mladších žiakov a v nej im prajem veľa zdravia a veľa športových úspechov.

Takisto sa chcem poďakovať aj rodičom, že deti priviedli do nášho klubu a tým nám prejavili dôveru, že nami nastolená cesta je tá správna. Chcem sa im takisto poďakovať za ich čas a prostriedky, ktoré obetujú pri účastiach najprv na tréningoch, potom na zápasoch a turnajoch. Verím tomu, že deti budete podporovať aj naďalej, najkritickejšia fáza nás všetkých len čaká (puberta…), verím, že to spoločne zvládneme.