Turnaj Inter -5.miesto+foto

V piatok 1.2.2013 (polročné prázdniny) sa naše družstvo U13 zúčastnilo turnaja, ktorý usporiadal FK Inter Bratislava v športovej hale SOU Slovnaft vo Vlčom hrdle. po úporných bojoch nakoniec obsadili solídne 5.miesto, keď prehrali len jeden zápas.

Turnaja sa zúčastnili:

Hunčár- Muráni, Krnáč, Obernauer, Litomerický,   Adámek, Gocký, Prekop, Petráš, Luža

Kompletné vyžrebovanie a propozície.

Výsledky FK Rača:

8:00 FK Rača – Žolík Malacky 1:1 (Prekop)

Vstup do turnaja ako zo zlého sna: v 10.sekunde inkasujeme-0:1. Už v 2.minúte mal šancu Marek, ale nedal. Z nasledujúcej akcie sme vyrovnali Maťom, keď prestrelil všetko čo mu stálo v ceste-1:1. Mohli sme aj vyhrať, ale Maťovu strelu brankár na dvakrát kryl na bránkovej čiare. V zápase sme mali viac z hry, v koncovke sme neboli dostatočne dôrazný. Súper našu bránu ohrozil len dvakrát.

8:56 FK Rača – TJ Oravský Podzámok 0:3

Opäť zlý začiatok, keď inkasujeme už v 2.minúte, keď Maťo zbytočne loptu stratil, súper išiel do prečíslenia a presne zakončil-0:1.V 9.minúte loptu padla medzi Vúdyho a Maťa, nemali sa k tomu aby loptu odkopli, šikovnejší súper tam vletel a napálil loptu medzi Hunčiho nohy – 0:2.N a konečných 0:3 súper upravil po rohu, keď Marek nepokryl nabiehajúceho obrancu. Zápas nám vôbec nevyšiel.Aj vďaka tomuto víťazstvu súper postúpil do finále, v ktorom s myjavou prehral na penalty.

10:20 FK Rača – FK Inter 1:1 (Krnáč)

Bojovný zápas z našej strany, trochu sme to zavreli. Súper bol technickejší, my sme to vyvažovali bojovnosťou. V 4.minúte išiel súper do vedenia, keď Gary nechal voľného hráča za chrbtom a ten nedal Hunčimu šancu- 0:1. Vyrovnali sme šťastne z priameho kopu, keď brankár chytil loptu pol metra za pokutovým územím. Loptu z priameho kopu napálil do brány Vúdy-1:1.V závere sme aj vďaka Hunčimu ubránili remízu, ktorou sme Inter obrali o postup do finále.

11:44 FK Rača – Bernolákovo 2:0 (Adámek 2)

V poslednom zápase sme chceli konečne vyhrať, čo sa nakoniec aj podarilo, keď oba góly vsietil Filip. Na 1:0 dal predskočením súpera hlavou po Obiho aute v 12.minúte. Na konečných 2:0 upravil v tej istej minúte, keď zachytil nepresnú rozohrávku brankára a bombou mu nedal šancu. V skupine sme obsadili 3.miesto a tak sme hrali o konečné 5.miesto s 3.mužstvom skupiny B.

13:08 FK Rača – Jaslovské Bohunice 2:1 (Adámek, Litomerický)

– o 5.miesto

Náš najlepší zápas na turnaji. Síce sme prehrávali od 5. minúty, ale mali sme loptu viac v držaní ako súper, len sme sa dlho nevedeli strelecky presadiť. Súper hrozil protiútokmi, ktoré obrana spolu s Hunčim ustála. V 12.minúte na 1:1 vyrovnal Filip, keď loptu medzi dvomi obrancami  a brankárom usmernil zo vzduchu do brány ako chobotnica. O minútu neskôr sme strelil aj víťazný gól Garym ,keď odrazenú loptu napálil krížnou strelo k tyčke bezmocného brankára-2:1!

Hodnotenie turnaja:

Dobrý a kvalitný turnaj pre nás. Chýbali nám síce niektorí hráči pre chorobu, ale tí čo tu boli odviedli solídne výkony, aj keď sa nevyhli chybám. Práve tie nás obrali o lepšie umiestnenie, aj keď s 5. miestom v konkurencii 10.mužstiev môžem vyjadriť spokojnosť.