Turnaj Hamuliakovo 18.2.2012 – 2.miesto

V sobotu 18.2. sa naša predprípravka, ročník 2005 a mladší, zúčastnila turnaja v Hamuliakove.

Nominácia: L. Sauer, A. Hipp, M. Mikuš, H. Holík, Š. Obernauer, Y. Kindji, M. Fabšo  (zostavu doplnili A. Bystrický a M. Borza)

1.zápas FK Rača – LP Domino 5:2
Vstup do turnaja chlapcom vyšiel. Pod vedením kapitána Lea sa do súpera pustili s chuťou. Skóre otvoril sám Leo peknou strelou a
o chvíľu pridal gól Miško, keď usmernil Yanisov obranný odkop. Leovi nechýbala chuť, dôrazne sledoval loptu, vybojoval ju a zvýšil
na 3:0. Na 4:0 v náš prospech zvýšil Hugo po Leovom rozohratí autu. Potom sa na chvíľu dostal k slovu súper a vysoká lopta preskočila Maťa v bráne. Na 5:1 zvýšil Alex, opäť po veľmi dobre rozohratom Leovom aute (auty sa kopali). Súper stihol už len korigovať výsledok, keď jedinú svoju chybu urobil Alex v obrannej činnosti, prestal sledovať loptu a ponechal Maťa v bráne napospas súperovmu útočníkovi.
2.zápas ŠK Vrakuňa – FK Rača 0:5
Aj v tomto zápase chalani pokračovali v dobrom výkone. Vrakuňu doslova rozobrali a hrali pekný futbal. Prvý gól strelil Maťko Borza, keď z diaľky premenil dlhú Leovu spätnú prihrávku. Druhý gól pridal sám Leo po peknom sóle. Na 0:3 zvýšil opäť Leo po správnom prečítaní súperovej prihrávky. Čistý hatrick v zápase uzavrel Leo, keď si počkal na súperovu zlú rozohrávku autu a z prvej bombou rozvlnil nádherne sieť. Na konečných 0:5 zvýšil Alex, ako inak po Leovej rozohrávke z rohu. Výborný výkon oboch formácií a pekný futbal musel potešiť nejedného fanúšika mládežníckeho futbalu. To, že sme nastrelili ešte 3x žrď ani nehovorím.
3.zápas ŠTK Šamorín – FK Rača 5:3
Dobrý avšak smolný zápas. Prehrali sme s celkovým víťazom turnaja, ktorý sa zrejme práve v zápase s nami “chytil” 🙁 Chalani išli
do vedenia po dvoch Leovych góloch. Najprv výborne spracoval Maťkov výkop a potom dobrou strelou zvýšil na 0:2. Lenže súpera chalani pustili k hre a po chybe v našej obrane znížil na 1:2. Po priamej strele z autu bolo 2:2, tento gól beriem na svoje triko, keďže som Maťa v bráne neupozornil na strielané auty. Lopta sa mu vyšmykla a keďže sa jej dotkol, gól bol regulérny. Tento fakt súpera nakopol a chalanov rozhodil. Išli ešte do vedenia nádhernou akciou, ktorú predviedli Leo s Alexom. Leo získal loptu, išiel do sóla, Alex bežal s ním a keď už to vyzeralo, že súperov brankár Leovu akciu ukončí, šmýkačkou prihral Alexovi a ten s prázdnou bránou nemal starosti. Lenže potom súper opäť vyrovnal priamo z autu. Alex nakopnutý aut tečoval a Maťkovi lopta znovu vypadla. Škoda. ŠTK nič moc nehrali, všetko uhrali s jedným chlapcom, ktorý každú možnú štandardku posielal na našu bránu. V podstate tak pridali ďalšie dva góly a naši chalani už nestihli odpovedať. Myslím, že táto prehra chalanov mrzela, v šatni nebolo treba veľa slov, pretože futbalový um bol na našej strane, ale šťastie malo iný názor. Tréner súpera zložil po zápase chlapcom poklonu a uznal ich kvality.
4.zápas FK Rača – FK Šamorín 1:1
ŠTK Šamorín už boli víťazom, my sme mohli skončiť najhoršie tretí. S druhým súperom zo Šamorína sa však hral výborný vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Súper mal výborného útočníka, taktika pre chalanov bola, nenechať mu priestor na hru. Podarilo sa mu to len raz, keď ho Maťko Borza nedostúpil a nechal mu priestor na strelu. Prehrávali sme 0:1 avšak po veľkom tlaku vyrovnal Miško Mikuš. Bol to jeho druhý gól v turnaji, ale veľmi dôležitý. Maťo v bráne tentokrát čaroval a zábránil útočníka súpera ešte trikrát vychytal. Chalani skončili druhí a predviedli naozaj výbornú hru. Jednoznačne sme mali najmladší tím a najmenšieho brankára, ale rozdiely vidieť vôbec nebolo, boli sme lepší 🙂
Na záver chcem povedať, že naše 2005-ky a mladší, sa tohto turnaja zúčastnili už po druhýkrát, 1x skončili tretí a teraz druhí. Mrzí ma, že, usporiadateľ si nedal ani toľko námahy, aby turnaje slávnostne otvoril, ale hlavne ich ukončil. Títo chlapci potrebujú aspoň diplom, ktorým by sa doma pochválili. Miesto nejakého vyhlásenia nás z haly hnali svinským krokom, aby bola, čo najskôr prázdna.
Ďakujem rodičom za ich čas, skoré vstávanie s ratolesťami a hlavne za to, že mi nedali košom, keď som ich v piatok narýchlo obvolával.
Chalini hrali ste výborne. Ďakujem. Tréner.

• Kindji

Bol to super turnaj. Chlapci mohli byť na prvom mieste ale nevadí. Tešíme sa na ďalši turnaj.
    Kindji