Turnaj Hamuliakovo 11.2.2012

V sobotu 11.2.2012 sme sa zúčastnili na turnaji v Hamuliakove. Vzhľadom k tomu, že sme v ten deň hrali aj zimnú ligu Na Pántoch, zostava bola oslabená o niekoľko stabilných hráčov. Aj napriek tomuto handicapu obsadili na turnaji solídne 3.miesto.

Nominácia: Andacký-Pelan, Šimko, Grill (na poslednú chvíľu ospravedlnený), Bellus, Rybecký, Vittek, Štipkala (zranený), Hriadel

FK Rača – Malinovo   2:2      (Bellus, Pelan)

Zápas chlapcom nevyšiel. V úvode sme súperovi umožnili streliť gól, čo malo vplyv na ďalší priebeh. Števko zabojoval a vyrovnal v polovici zápasu.  V 16.min. po štandardke súper išiel do vedenia. Chlapci nechali nepokrytých pred bránkou  troch súperových hráčov. Následne na Samov priamy kop naskočil Števko, no hlavičkou tesne minul. Po chvíli  Elvis prekľučkoval po krídle a kĺzačkou prekonal z uhla brankára.

FK Rača – Dunajská Lužná    4:0      (3x Bellus, Pelan)

Chlapci začali ako pokropení živou vodou. Hlavne Števko sa  prebral k veľkému výkonu, keď mu skoro všetko vychádzalo. Už v 4.min. sme viedli 2:0 po Števkových góloch, kde mu v útoku asistoval Adam. Celé mužstvo hralo ako z veľkej knihy. V obrane sa blysli výborným výkonom Rybka so Samom, keď súpera skoro k ničomu nepustili. Števko uzatvoril svoj výkon gólom na hattrick. Skóre uzavrel Elvis po peknej kombinácii s Paťom.

FK Rača  –  Šamorín    1:2       (Pelan)

Úvod bol ako na hojdačke. Súper nás zatlačil a mal tri gólové šance, ktoré bravúrne zlikvidoval Kubko . Následne sme zatlačili, Števkove brvno, Elvisova žrď.  V 5.min.  po rozohrávke v rohu ihriska Elvis prestrelil brankára, 1:0.  Z rýchleho útoku súper vyrovnal, keď Paťo nestíhal so súperovým útočníkom, 1:1. V polovici zápasu odstúpil Rybka. Zranenie nohy ukončilo jeho výborný výkon na turnaji. Únava začala doliehať na chlapcov. Mali sme ešte dve šance, ktoré sme nevyužili. Udrelo na druhej strane. Proti prudkej krížnej strele bol Kubko bezmocný. Do konca zápasu sme sa snažili vyrovnať, no sily už nestačili.

FK Rača  – Vrakuňa    1:2      (Bellus)

Po 5. minútovej prestávke chlapci nastúpili na svoj posledný zápas na turnaji. Hneď v úvode zápasu  sme si vypracovali šance, ktoré pretavil vo vedenie Števko, 1:0. Do polovice zápasu bola hra vyrovnaná. Behavý súper často striedal a nám sily ubúdali. V 16. a 18. min. udrelo a súper otočil skóre vo svoj prospech. Naši zápas dohrali úplne vyšťavení.

Hodnotenie turnaja:

Chlapci i v takto okliešťenej zostave zohrali dobré zápasy, dokázali sa na svojich postoch presadiť. Ku koncu turnaja si niektorí siahli na dno svojich fyzických síl. Podporou nám bol aj Samo Štipkala, ktorý prišiel chlapcov povzbudiť i napriek zraneniu.

Tréner ďakuje Mirovi Pelanovi za koučovanie chlapcov v zápasoch (ja som tam nebol, bol som na zimnej lige) a plastický komentár.