Turnaj 19.1.2014 organizuje Artmedia na Junáckej LET´S GO U11

Miesto konania:        Dom športu Junácka 6, Bratislava

Kategória:                 Prípravka 2003 a mladší

Prezentácia mužstiev:  od  8,15 hod.,

pri prezentácii je potrebné predložiť súpisku mužstva s dátumom narodenia a číslami  dresov, začiatok turnaja  o 8,30  hod.

T E C H N I C K É   U S T A N O V E N I A

Štartovné:                   60 eur (Štartovné zahŕňa náklady na stravu – minerálna voda,                                           náklady na rozhodcov, prenájom športovej haly, ceny )

Hrací čas:                   1x15min

Hrací systém:             6 družstiev – hrá každý s každým.

Ceny:                          Prvé tri družstvá získajú pohár a medaile.

Doprava:                    Každý účastník na vlastné náklady.

Šatne:                         V každej šatni budú dve mužstvá, organizátor nezodpovedá za                                         vzniknuté škody. Pri odchode mužstva z turnaja vedúci mužstva                                      odovzdá kľúče na stolík časomeračov. V prípade straty, pokuta 5€

Strava:                        ??

Pravidlá hry:              Hrá sa podľa pravidiel futbalu, je povolené striedať hokejovo vrátane       brankára.

Zúčastnené družstvá :           FA Bratislava

FC Petržalka 1898

FK Rača

SMD Domino Bratislava

FK 2007 Dunajská Streda

Pezinok

Hracia plocha :          športová hala s palubovkou, rozmery ihriska 40x20m, bránky 3x2m, lopta č. 4 (futsalová)

Počet hráčov :            4 hráči + 1 brankár

Pravidlá turnaja:

a) brankár        – zahajuje hru po prerušení z pokutového územia rukou alebo nohou, lopta                    nesmie pretnúť poliacu čiaru (lopta musí padnúť na vlastnej polovici ihriska).

Po porušení tohto pravidla, zahráva súper priamy  kop z poliacej čiary. V neprerušenej hre toto pravidlo neplatí. Postavenie súperových hráčov musí byť mimo pokutového územia.

-keď je brankár s loptou mimo pokutového územia (6m územie), stáva sa hráčom a môže byť atakovaný súperom.

-spätnú prihrávku od spoluhráča, tzv. malá domov, nemôže chytať rukou. Priestupok sa trestá priamym voľným kopom z hranice pokutového územia ( 9 m ), proti mužstvu, ktoré sa previnilo.

-prešľap a hra rukou mimo pokutové územie sa trestá priamym voľným kopom z hranice pokutového územia 9 m

– postavenie brániaceho súpera pri kopoch je 5 m

b)  auty           – súper loptu vhadzuje do hry z miesta, kde lopta opustila ihrisko. Gól                              dosiahnutý bez dotyku ktoréhokoľvek hráča neplatí. Po porušení pravidla,                 súper má autové vhadzovanie.

c)  dotyk lopty so stropom

priamy voľný kop proti mužstvu, ktoré sa previnilo, z miesta dotyku

d)  striedanie hráčov   – striedanie hráčov počas stretnutia je priebežné aj v neprerušenej hre

e)  žltá karta v stretnutí