Turnaj Bošáca 15.1.2012 – 1.miesto !!!

Naša prípravka U 8 sa v nedeľu 15.1.2012 zúčastnila na turnaji v Bošáci, ktorý usporiadal AFC Nové Mesto nad Váhom. Po dramatických zápasoch nakoniec obsadila skvelé 1.miesto !!!!

Krátke video z turnaja :http://www.youtube.com/watch?v=rnNEJqhUEhw

O tento úspech sa zaslúžili títo chlapci:
J. Kováčik, M. Sauer, E. Bárdoš, V. Drozd. B. Súkenník, J. Štibrány, L. Sauer, V. Bochnička, A. Hipp.

Hodnotenie  trénera:

Tak sa nám to konečne podarilo 🙂
Naše prvenstvo v turnaji sa nerodilo ľahko, veď prečo si jednoduché veci neskomplikovať… Turnaja sa zúčastnilo 6 tímov a hralo sa systémom každý s každým.
1. zápas Spartak Trnava – FK Rača 2:3

V podstate hneď ako sme pricestovali, chalani sa prezliekli a išli hrať, sotva sme im taktiku stihli vysvetliť. Proti tradičnému súperovi začali s chuťou.
Skóre otvoril Erik, ako inak, ľavačkou z ľavej strany. Potom obrana 1x chybovala a súper nás potrestal. Do vedenia nás dostal Mário, ale súper opäť vyrovnal, keď obrana aj s brankárom zaspala. Zápas rozhodol nakoniec v náš prospech zase Mário.
2. zápas AFC Nové Mesto “A” – FK Rača 1:3,

zápas chalani síce vyhrali, ale hra naša hra nebola príliš pekná. Chalani takmer vôbec neplnili pokyny, ktoré sme si v šatni povedali. Útokom chýbala myšlienka, útočnici hrali každý iba pre seba. Tentokrát otvoril skóre Mário, prekvapivo ľavou nohou. Chvíľu na to chaosila naša obrana a z motanice Alex, Boris a Kubo, dal súper svoj jediný gól, pretože sa prliš často na polovicu nedostal. Len občas sme mu ponúkli aut alebo roh, ktoré pramenili z nesústredenosti niektorých hráčov. Potom sme končne pekne rozohrali roh, Boris vystrelil na bránu a odrazenú strelu dorazil Erik. Výsledok na konečných 1:3 upravil Mário. Spomeniem ešte zahodenú penaltu. Kričali sme na chalanov, aby ju kopal Leo, avšak kým sme sa nazdali, stihol ju kopnúť Erik a tak zle…, že škoda slov.
3. zápas FK Rača – Uherský Brod 1:1,

súboj tímov zo spoločnej šatne a ktoré v priebehu turnaja ešte neprehrali sa skončil zmierlivo. Chalani nastupovali na zápas po vyše hodinovej pauze spôsobenej trochu zvláštnym rozlosovaním. Takže sústredenosť bola na bode 0 a pokyny vydávali tréneri len do vzduchu a na ihrisku to bolo cítiť. Chalani pokračovali v sólo akciach, ktoré im likvidoval výborný brankár súpera. Náš jediný gól dal Mário a po jedinej chybe v obrane, keď sme nedostúpili hráča súper vyrovnal. Po tomto zápase som trochu uvoľnil ventil a bol krik. Pevne verím, že mnou dôrazne vyslovené slová padli  na úrodnú pôdu nielen pre tento turnaj, ale aj pre ďalšie turnaje a zápasy.
4. zápas Vion Zlaté Moravce – FK Rača 2:3

zápas ako na hojdačke, musím však povedať, že si chalani vstúpili do svedomia a začali hrať ako tím. Po Máriovej prihrávke zprava skóroval Erik, tentokrát pravou nohou. Potom sme súpera prvýkrat pustili na našu polovicu a náhodne vystrelená strela sa odrazila od ďalšieho súperovho hráča a skončila za prekvapeným Kubom. Do vedenia nás dostal Mário avšak zase sme súpera pustili na našu polovicu a po nedôraznom bránení bolo 2:2. Zápas nakoniec rozhodol Mário po strele z ťažkého uhla asi 3 minúty pred koncom.
5. zápas AFC Nové Mesto “B” – FK Rača 0:9,

Mali sme 10 bodov, rovnako ako Uherský Brod, ale skóre horšie o 4 góly. Ak chceli chalani turnaj vyhrať, museli vysoko vyhrať. Dohoda znela, najsilnejšia zostava sa pokúsi v čo najkratšom čase urobiť potrebný náskok, aby si kľudne a hlavne čo najdlhšie zahrali striedajúci hráči. Prvých 5 minút zápasu to však na vysoký výsledok nevyzeralo, chalanom sa nedarilo presadiť. Potom sa však náš stroj rozbehol, súper nás nechal hrať, konečne bolo vidieť prihrávky. Po Máriovej prihrávke sa konečne presadil Viki. Potom sa ďalekonosnou strelou prezentoval Boris a hneď na to pridal Mário náš tretí gól. To stále nestačilo, napriek tomu sme prestriedali. K bombe takmer od polovice sa dostal Boris a bolo 0:4. Ďalšími dvomi gólmi sa predviedol Erik, keď v oboch prípadoch dôrazne napádal a bojoval o loptu. Potom Mário s pozície obrancu napodobnil Borisove strely a zvýšil na 0:7. 0:8 bolo po najkrajšej našej kombinačnej akcii. Erik prihral Máriovi, ten zakončoval, ale trafil len tyč, k odrazenej lopte sa dostal Leo a konečne dal vytúžený gól. Na 0:9 upravil po peknom sóle Erik a zavŕšil svoj zápasový hatrick. Ako dobre sa takto píše, keď je o čom, keď je za čo pochváliť 🙂

Takže chalani konečne vyhrali turnaj, získali medaile a pekný pohár. Náš Mário bol s 9-timi gólmi najlepším strelcom turnaja. Pekne mu sekundoval Erik, ktorý ich strelil 6. Úprimne, tento úspech nás s Miťom stál dosť nervov a asi aj rodičov. Je veľká škoda, že vo väčšine zápasov sme pustili súpera len párkrát na našu polovicu a vždy sme dostali gól. Musím povedať, že dnes náš brankár nemal svoj deň a na niektorých chlapcoch vidieť zápasová absencia. Naša hra trpí hlavne tým, že chalani občas nehrajú ako tím 🙂 Ja viem, že to všetko časom príde. Teším sa, chalani gratulujem! Spravili ste mne, Miťovi a rodičom pekný záver víkendu 🙂 Pochváliť chcem hlavne Borisa za výbornú hru v obrane a Vladka Bochničku, ktorý hral spoľahlivo, nekazil a jeho prihrávky mali myšlienku a tiež Lea za behavý a bojovný výkon. ďakujem rodičom za čas a odvoz chlapcov. 

 

 • Tréneri

  Nominácia:
  J. Kováčik, M. Sauer, E. Bárdoš, V. Drozd. B. Súkenník, J. Štibrány, L. Sauer, V. Bochnička, A. Hipp. Zraz v nedeľu 6:25 na štadióne FK Rača. Ostatné detaily dohodneme dnes po zápase ZHL.

 • Julo

  Ako vzdy….super komentar… aj pre divaka, ktory nebol pritomny, tak si otvori web a moze si to po precitani komentara zivo zrekapitulovat v pondelkovom “sporte” 🙂

  Tiez sa tesime z prveho vitazstva v turnaji, aj ked suhlasim 100% s trenermi, ze nie vzdy to bol optimalny vykon, ale to pre nas “narocnejsich” nebude asi nikdy :):):) ….
  + a aj video je dobra myslienka… asi dame castejsie nejake video z turnajov 🙂

 • igor pilinský

  Gratulujem k peknému úspechu , a trochu mi je ľúto aj za Gorana , že sme neboli pri tom . Keď sme čítali komentáre tak si aj poplakal , že pri tomto víťazstve nebol . Dúfam . že to nie je posledný úspech ,veď chalani určite majú potenciál takéto víťazstvá zopakovať.