Skalica 10.9.2011 2.miesto!!!

Turnaja sa zúčastnili: Boris Súkeník, Mário Sauer, Leo Sauer, Juraj Štibrány, Vladimír Bochnička, Šimon Obernauer a Matej Fabšo. Nemali sme k dispozícii brankára, tak sme improvizovali 🙂
1. zápas Líšen – FK Rača 3:1, úvodný zápas turnaja sme začali s Máriom v bráne a vo vlažnom tempe, povedal by som až zaspato a kým sme sa zobudili, prehrávali sme o 3 góly. V našom záverečnom tlaku uz stihol len Borisko korigovať výsledok.
2. zápas Rožnov – FK Rača 1:4, po búrke v kabíne 🙂 nastúpila úplne iná Rača. Do brány sa postavil Jurko. Skóre otvoril Borisko nádherným vlastencom a dostal súpera do vedenia. To naštartovalo Mária a 4-mi gólmi za sebou zapas rozhodol.
3. zápas FK Rača – Skalica2 5:1, tento zápas označujem ako šťastný, pretože zápasy so Skalicou2, nemali byť započítavané a v zostave sme improvizovali. Do bránky išiel malý Maťko a oddychovať ostali Mário s Boriskom. Po dlhšom bezgólovom priebehu a prestriedaní našich hráčov rozhodli zápas Boris 3-mi a Mário 2-mi gólmi. Po jedinej chybe v obrane sme dostali od súpera gól.
4. zápas Skalica1 – FK Rača 0:9, Leov zápas. Načo Leo siahol, to sa podarilo. Posunuli sme ho do útoku spolu s Máriom a Leo prihrával a strieľal góly. Leo 4, Mário 2 a Borisko 3. Za stavu 3:0 išiel do brány namiesto Jurka Maťko. Skončili sme na druhom mieste s 9-timi bodmi, len o bod za Brno-Líšeň. A hrali sme finále!!!
5. zápas (finále) Líšeň – FK Rača 6:5 po jedenástkovom rozstrele. Zápas bol naozajstným vyvrcholením turnaja. Zdobila ho rýchla a dobrá hra oboch tímov. Najprv sme viedli 2:0, potom už len 3:2, aby sme o chvíľu prehrávali 3:4. O chvíľu sme skóre znovu otočili a viedli 5:4. Vyrovnávajúci gól sme dostali snáď sekundu pred koncom zápasu, po zlom obrannom odkope. Remíza 5:5 a penaltový rozstrel. Všetkých 5 našich gólov dal Mário a zaslúžene sa stal najlepším strelcom turnaja. Jedenástkový rozstrel: Borisko – nedal a súper premenil. Mário nedal a Jurko chytil. Leo premenil, ale súper premenil tiež, napriek dobrému zásahu Jurka sa lopta do brány dostala. Výborný zápas s dobýym nábojom. Treba priznať, že súper hral výborne, bol individuálne i technicky lepší, my sme boli rýchlejší a priebojnejší v osobných súbojoch.
Na záver chcem poďakovať rodičom za čas a trpezlivosť a tiež za povzbudzovanie chlapcov.