ŠK Vrakuňa-FK Rača 1:2

Striedali: Bednařík, Grill, Pelan, Kostka

Góly: Adámek 2

Hodnotenie zápasu:

Do zápasu sme išli s tým, že po kvalitnom výkone chceme získať prvé víťazstvo v súťaži. Začali sme tlakom, v 4.minúte Števkovu strelu vykopli na roh. V 8.minúte Kubo pred bránou luftol loptu. V 16.minúte sa zastreloval Filip, keď spracoval výkop brankára a z druhej vypálil a bombou z 25 metrov opečiatkoval brvno domácej brány. Prvý polčas zakončil strelou vedľa Števko.

Na začiatku druhého polčasu v 28. minúte prenikol Števko, vystrelil a brankárom vyrazenú strelu z 10 metrov dorazil do brány Filip ľavačkou. 0:1! Konečne to tam padlo! Zápas sme mali pod kontrolou, ale po priamom kope súper  vyrovnal. My sme stále búšili do súpera a keď sa zdalo, že zápas skončí remízou, predviedli sme najkrajšiu akciu zápasu: Kubo naslepo prihral Filipovi, ktorý spravil obrancovi kľučku a krížnou strelou do vinkla nedal súperovmu brankárovi šancu! Koniec!!1:2!!! Prvé tri body sú naše!

Po väčšinu času sme kontrolovali hru, predviedli sme pekné kombinácie, trochu sme mali vychýlenú mušku, veľa striel pochytal najlepší hráč domácich-brankár. Musíme si dať pozor na bránenie a čisté odoberanie lopty, lebo jediný gól sme dostali po prísne nariadenom priamom kope, keď Branko mohol situáciu riešiť inak. Dúfam, že víťazstvo nás naštartuje k ešte kvalitnejším výkonom.