Sedramač memoriál 15.9.2018

V sobotu 15.9. v rámci Račianskeho vinobrania 2018 sa konal už 8.ročník Memoriálu Miloša Sedramača U8 (2011) za vynikajúcej účasti  mužstiev troch krajín. V Rači sa takáto koinkurencia zišla prvý krát a aj to svedčí  o tom , že Račiansky futbal má svoje meno. Kluby ako ETO FC Györ, ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina, 1.FC Slovácko, FC Petržalka, MŠK Senec a samozrejme domáca FK Rača, na futbalovej mape niečo znamenajú.  Takáto konkurencia sa sa nevidí  v Rači každý deň.

Turnaj slávnostne otvoril starosta MČ Rača Peter Pilinský , Janko Sedramač s manželkou aj za účasti poslancov Juraja Madzina, Róberta Pajdlahausera, Mária Khandla a člena Vinohradníckeho spolku Milana Ábela.

Od 09.30 až do 14.15 hod sa rozbehli zápasy turnaja , ktoré sa určite páčili množstvu divákov a rodičov.  Víťazmi skupín boli ETO FC Györ,  FK Rača červený. Do finále sa napokon dostali obe tieto mužstvá , keď  Györ porazil Slovácko 4:1 a Rača po remíze 1:1 z MŠK Žilina vyhrala na 11ky. Finále bolo napínavé dlho sme viedli 1:0 a maili šance zvýšiť , ale napokom sa nešťastne dostali dva góli a v poslednej sekunde tretí, takťže Györ sa stal víťazom.Ale musím povedať, že ZASLÚŽENÝM. Druhé mužsvo Rači skončilo na peknom 7.mieste. Nalepším hráčom sa stala Terezka Hurajtová z FK Rača, brankárom Michal Kloc z MŠK Žilina a strelcom Imert Tim z FC Györ. Skvelé zápasy sledoval aj pán Adrián Guľa(syn hral za MŠK Žilina) , súčasný tréner repre 21, ktorého sme zavolali s pani manželkou aj do VIP a uctili si a darovali mu Račiansku Frankovku od Miloša Máťuša a biele vínko od Miška Hrdličku.

Vinári Miloš Máťuš, Dušan Žitný a Miško Hrdlička nám venovali svoje výborné vínko a burčiak , aby sme si uctili vo VIP trénerov a funkcionárov jednotlivých mužstiev a ochutnali vynikajúce Račianske vínko a burčiak čo aj ocenili . Samozrejme boli chlebíčky, obložené misy a sladkosti od maminiek našich hráčov. Kávička bola zabezpečená p.Smatušíkom. Pitný režim pre deti a trénerov p. Kováčikom.  Klobásky, salámy a syr sponzorsky predajňa Dobrý Mäsiar na Peknej ceste. Mamičky sa postarali o celkové občersvenie a servis vo VIP. Ceny odovzdával Juraj Madzin , ktorý aj venoval krásne poháre všetkým mužstvám.

Ďakujem všetkým , ktorý pomáhali zrealizovať toto krásne podujatie , OZ Kengure, FK Rača, MČ Rača, M.Adámkovi a rodičom.

Reprezentovali:

FK Rača červený-Leo Pach,Denis Frlajs,Martin Kováčik, Gregor Záleský, Terezka Hurajtová, Danko Rešovský, Dominik,Bezák,Janko Smatana,Andrej Václavík, Šimon Gnojčák,

FK Rača modrý-Filip Kostrec, Palko Rešovský, Massimo Soják, Rafael Čončol, Daniel Zajko,Andrej Turan, Alex Pullman,Áron Řezáč,Martin Slivka, Tibor Smatušík.

Výsledky: FK Rača modrý – FC Petržalka 3:2 (Soják,P.Rešovský)

FK Rača – ETO FC Györ 0:5

FK Rača – MŠK Žilina 0:6

O umiestnenie: FK Rača  – ŠK Slovan Bratislava  0:3