Račianska pusinky U7 výborne v Soproni.

V nedeľu 25.2.2018 sa pusinky zúčastnili pekného turnaja a krásne reprezentovali Račiansky futbal, ktorý organizoval FC Sopron (prvoligový maďarský klub), ale hralo sa v hale Vinea resort v dedinke Ritzing (Ritzing je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Burgenland v okrese Oberpullendorf. Žije tu 868 obyvateľov.Wikipédia) . Prečo to píšem ako je možné že tam majú modernú športovú halu a umelú trávu a ešte dve ihriská. Určite to bol megalománsky projekt ala račiansky aktivisti – dávam info môžu zabojovať a kritizovať v tom sú samnajlepší…..

Hralo sa v dvoch skupinách a my sme hrali v tej silnejšej a ešte keďže neprišiel Šamorín tak sme súhlasili hrať aj za nich a tak sme hrali nie 5, ale 10 zápasov. A Rači sme určite hanbu neurobili, skončili sme síce na treťom mieste , ale zásluhou samých seba , keďže vo vzájomnom zápase sme sami zo sebou remizovali a to asi 5 sekúnd pred koncom. Takto sme mohli vyhrať, ale čo im mám vynadaťJ. Chlapci si zase zvykali na umelú trávu, keďže sme pol roka v telocvični. A musím povedať ,že čím dlhšie sme hrali, tým to bolo lepšie . Sú to proste bojovníci a milujú futbal. Robia  Rači, mne aj rodičom peknú reklamu a radosť. Pochválil nás aj tréner ETO Gyoru , ktorý mi konečne ako prvý maďar rozumel, keďže bol z Dunajskej Stredy. Mali by prísť v septembri na memoriál Miloša Sedramača, teda sľúbili mi to.

Výsledky: FK Rača I – Nebuló 9:0, FK Rača II – ETO Gyori 1:1, SC Sopron I – FK Rača I 4 :2 ,

SC Sopron II – FK Rača I 1:2, SC Sopron I – FK Rača II 2:2, FK Rača II – Nebuló 9:0, FK         Rača I – ETO Gyori 1:2, SC Sopron II – FK Rača II 0 :6 , FK Rača I – FK Rača II 2:2

Reprezentovali:Janko Smatana, Palko Rešovský, Denis Frlajs, Ado Antal, Danko Rešovský, Maťo Kováčik,Adam Lang, Sebi Streška.

Poradie: 1.SC Sopron I – 11bodov

1. ETO Gyor – 11 bodov

3.FK Rača     – 9 bodov

4.FK Rača   – 7 bodov

Ďakujeme rodičom za odvoz a máme foto s ETO Gyor.

Tréner Máťuš Pavol

hala 2 hala rača sopron spolu 25.2.18 vyhlasovanie