Račanský valec v Kapellerfelde !

V sobotu 28.01.2017 sme sa zúčastnili turnaja v susednom Rakúsku.  Turnaj sa odohral v krásnej školskej telocvični s hľadiskom pre cca. 200 divákov. A to je pritom dedinka s cca. 3000 obyvateľmi.  Bodaj by sme takú halu mali v našej mestskej časti….Turnaja sa zúčastnilo 10 družstiev, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. Zápas sa hral sa 1 x 10 minút s počtom hráčov 1 + 4. Hralo sa na mantinely zo všetkých strán (na bokoch aj za bránou). Naši chalani sa na turnaji predviedli  skvele, súperom spolu nastrieľali 18 gólov a inkasovali len 3 góly. Vo všetkých zápasoch sme dominovali, výborne sme kombinovali a súperov sme zatlačili pred ich bránu. Okrem krásneho pohára za 1. miesto hreje aj pochvala od trénerov zúčastnených družstiev, ktorú vyjadrili pred záverečným vyhodnotením turnaja. Chlapci si za dnešný výkon zaslúžia veľkú pochvalu, veľkým pozitívom je, že všetci okrem brankára dnes strelili minimálne 1 gól. Krásny pohár si dnes domov odniesol Luky Paliatka, ktorý sa dnes predstavil v bráne, kde síce nemal veľa roboty, ale predviedol výbornú rozohrávku a zakladal tak naše kombinačné akcie. Pochvalu si tradične zaslúži aj náš fanclub za férové povzbudzovanie aj keď vďaka vysokej sklenenej stene na palubovku veľa zvuku nepreniklo.

FK Rača reprezentovali: Lukáš Paliatka, Tobias Janči, Jarko Červinka, Lukáš Červinka, David Lang, Matúš Almáši, Benjamín Zajko a Dávid Dominík.

Zápasy FK Rača:

FK Rača – SC Wollers Komet  6 : 0 ( Tobi 2, Luky Č. 2 , Dado L., Dado D.)

Príjemný súper na úvod, chvíľu nám trvalo, kým sme dali prvý gól, ale potom sme súpera nešetrili.

FK Rača – FC Klosterneuburg  2 : 2  ( Tobi, Jarko)

Snaživý súper išiel do vedenia “bombou” z polovice ihriska, my sme dvomi gólmi otočili skóre v náš prospech, súper pred koncom vyrovnal na 2:2.

FK Rača – SV Essling 4 : 0 (Luky Č. 2, Dado L. 2)

Súper sa snažil, ale zodpovedným výkonom sme im nedali šancu na úspech

FK Rača – FC Kapellerfeld rot  4 : 0 (Jarko, Benji, Dado D., Dado L.)
Podobný zápas ako s Esslingom
Finále : FK Rača – Gerasdorf Stammersdorf 2 : 1 (Jarko, Matúš)
Vo finále sme išli do vedenia , súper síce z ojedinelého výpadu pred našu bránu, ale benjamínok družstva Matúš svojou dravosťou rozhodol.