Račanský strelecký koncert na Morave!

Na konci jarných prázdnin, v nedeľu 28.2.2016 sme sa zúčastnili turnaja v športovej hale v Dubňanoch.

Napriek tomu, že v bratislavskom kraji sa práve končili prázdniny na turnaj sme vycestovali v plnej sile a na hre to bolo vidieť. Bola radosť sa na chlapcov pozerať, na turnaji dominovali, vyhrali množstvo súbojov 1:1, pridali aj zopár utešených kombinácií, ktoré zakončili úspešnou streľbou. V 6 zápasoch dosiahli 6 víťazstiev, podporené to bolo 43 strelenými a len 8 inkasovanými gólmi  ! A to všetci súperi boli výhradne spoza rieky Moravy. V bráne spoľahlivo chytali a ešte lepšie rozohrávali Alex, Ferko a Luky P.. Opäť sa potvrdilo, že gól vedia dať všetci chalani, dnes okrem Lukyho P. (do šancí sa dostával, len mu chýbalo viac rozvahy a lepšie “trafenie” lopty). Dnes to najviac sypalo benjamínkovi družstva Matúšovi, ktorý dnes strelil 11 gólov a s jeho dravosťou a chladnokrvnosťou v zakončení si súperi dnes nevedeli poradiť. Zaslúžene si odniesol pohár za našu účasť na turnaji. Pochvalu za úspešnú reprezentáciu klubu, mestskej časti si zaslúžia všetci chalani ! Pochvala patrí aj rodičom za férové povzbudzovanie. Šéf moravskej pobočky nášho fanclubu kvôli šachovým povinnostiam prišiel medzi nás až po skončení turnaja, ale jeho radosť z výkonov a výsledkov bola o to väčšia! Ďakujeme! Aj kvôli ľahšej účasti nášho moravského fanclubu sme upravili svoj program a prijali sme pozvanie na turnaj vo Vacenoviciach 4.6.2016.

Dolu pod výsledkami sú videá z jednotlivých zápasov. Môžete prebrať doma s chlapcami. Ďakujem kameramanovi p. Dominíkovi !

Turnaj odohrali:

Ferko Tolt, Alex Horváth, Jarko a Luky Červinkovci, Benji Zajko, Tobi Janči, Jony Minár, Adam Šeliga, Samko Šimor, Dado Dominík, Luky Paliatka, Domčo Bachan a Matúš Almáši.

Výsledky FK Rača:

1.  FK Rača – Hodonín II. 8:2 (Jarko 2, Dado, Samo, Tobi, Matúš,Jony, Domčo)
  2. FK Rača – SK Líšeň 5:2 (Matúš 2, Tobi, Luky Č., Domčo)
  3. FK Rača – Kyjov 9:1 ( Matúš 3, Tobi 2, Adam, Luky, Jarko, Ferko)
  4. FK Rača – Hodonín I. 7:0 (Benji 2, Matúš 2, Dado, Domčo, Samo)
  5. FK Rača – Vacenovice 4:2 (Benji 2, Matúš 2)
  6. FK Rača – Břeclav 10:1 (Tobi 2, Dado 2, Domčo, Alex, Matúš, Luky, Jony)

• Jaro cervinka

Hehe, parada. Moravskemu fandovi clanok ukazem, nech mu to este viac zvyrazni tie radostne dojmy z vyhry :). Ale bol to naozaj perfektny prechod turnajom. Nebolo to o stasti, ale chalani si tie vyhry urcite zasluzili.
    A Matusko super, ten bol vcera pichlavy ako maly rozzureny srsen :).

• Lu. Zajo

No su to borci! Inac super zostrihane!