Rača cup U 6 -víťazmi boli všetci!

V nedeľu sme organizovali turnaj Rača cup premiérovo v kategórii U 6. Turnaj sa hral v hale bratislavského Domu športu a prebiehal na dvoch ihriskách súčasne. Zúčastnilo sa ho osem družstiev z Čiech a zo Slovenska. Zápasy boli napínavé, chlapci aj dievčatá predviedli snaživé výkony.

Vzhľadom k tomu, že práca s mládežou je u nás v klube na vysokej úrovni a v ročníku 2008 máme zapojených v tréningovom procese 25 hráčov, FK Rača na turnaji reprezentovali dve družstvá : FK Rača modrí a FK Rača červení.

Na konci turnaja sa nevyhodnocovalo konečné poradie, VÍŤAZMI BOLI VŠETCI! Všetci dostali krásne medaile, na ktoré sumou 100 € prispel a osobne ich mládežníkom odovzdal, poslanec MČ Rača pán Madzin.

Všetkým trénerom, ktorí majú s deťmi veľkú trpezlivosť daroval fľašu račianskej frankovky vinár  Dušan Žitný z Rače.

Poďakovanie patrí aj rozhodcom Romanovi a Ľubošovi, ktorí bez prestávke odpískali všetky zápasy. Poďakovanie patrí aj p. Dobrovodskému za obsluhovanie časomiery.

Výsledky a hodnotenie FK Rača červení:

FK Rača červení reprezentovali: Matúš Kocián, Timotej Toplanský, Jakub Bábsky, Marek Sobolič, Adrián Androvič, Alex Ulrich, Daniel Dobrovodský, Siniša Belay

1. FK Rača  červení -FK Rača modrí  0:1

Úvodný zápas nám nevyšiel, prehrali sme 0:1.  Úvod strentutia sme mali dobrý, šanca striedala šancu no gól sme nedali. V polke stretnutia sme obrdžali gól a chalani v nepremieňaní šancí pokračovali.
2. FK Rača  červení- RSM Hodonín 1:5

Úvod stretnutia sme vôbec nezachytili, naši obrancovia behali tam kde nemali, vôbec nepočúvali trénera, dostávali sme góly zo všetkého. O jediný gól našich sa postaral Marek.

3. FK Rača  červení- SK Líšeň 0:3

Ďalší zo zápasov prehratých, aj keď treba povedať, že chalani sa veľmi snažili, počúvali trénera a už sa to začínalo podobať na futbal. Gól sme nestrelili aj keď šancí bolo až – až.

4. FK Rača  červení – ŠK Nová Dedinka 1 : 0

Tento zápas sme mali jasne prevahu nad súperom, ale opäť sme sa strelecky trápili. Jediný gól  strelil Matúš, náš brankár, keď kopal priamy kop, lopta sa odrazila od súpera spät na Matúšove halovky a z voleja trafil šibenicu.

5. FK Rača  červení-Inter Bratislava 1:0

Jeden z najlepších našich zápasov predviedli naši. Súpera sme k šanciam nepúšťali, a keď hej oporou nám v bráne bol Matúš, ktorý neinkasoval. O jediný gól sa postaral Siniša, skvelými kľuckami obišiel súperových obrancov, a potom si už len vychutnal brankára.

6.FK Rača  červení-FC Spartak Trnava 1:1

Hneď v úvode stretnutia sme dostali gól. No chlapci zabojovali, a prišiel rohový kop, Timo našiel na zadnej tyči Mareka a tan z prvej zavesil a vyrovnal na 1:1.
7. FK Rača  červení- ČSFA Malacky 2:2

Chalani dostali dva zbytočné góly, keď sme nášho brankára Matúša vymenili za Aďa  a ten sa nevedel na nový post aklimatizovať. Súper dvakrát vystrelil na bránu a z toho sme dostali dva góly. Chalani zabojovali ako sa patrí. Po aute, ktorý hádzal Matúš sa lopta odrazila od súperových trenírok a lopta sa ocitla v bráne –  znížené na 1:2. Matúš, ktorý sa ocitol vpredu ako hrotový hráč, si zvykol na nový post striedal šancu za šancou, a jedna  mu vyšla, strela zo šestnástky a vyrovnane na 2:2! Chalani bojovali o loptu ako draci, počúvali trénera a konečný stav sa nezmenil.
 Celkové hodnotenie FK Rača červení:
Chalani hrali super aj keď prvé zápasy si zvykali na ihrisko, ale potom už im to išlo a predvádzali skvelé výkony, aj keď Kubko s Danielom skôr kývali rodičom ako hrali futbal, Daniel sa neskôr zapájal a už mu to  troška išlo, snažil sa, behal a všímal si loptu, no Kubko ostal postávačom vo všetkých 7 zápasoch.

Tréner P.Z.

Výsledky a hodnotenie FK Rača  modrí:

FK Rača modrí reprezentovali: Leon Kocián, Dominik Hulmann, Filip Šimko, Matej Mindek, Majko Martinovič, Tomáš Martinovič, Jakub Križan, Matej Seják, Partik Hrdlička, Filip Havlíček.

1. FK Rača  modrí – FK Rača červení 1 : 0

Prvý zápas priniesol račianske derby a v ňom naše šťastné víťazstvo, keď sa v 3. minúte presadil Kubko Križan.

2. FK Rača  modrí – SK Líšeň 1 : 3

Do zápasu sme vstúpili dobre, súperovi sme odolávali, Ale len do 5.minúty, keď sa vkĺzačkou presadil súper. Zraneného Leona v bráne nahradil Dominik. Druhý gól sme dostali v 10.minúte bombou z priameho kopu. Na rozdiel troch gólov súper zvýšil vo minútu neskôr, keď mu prihral Paťo, Na konečných 1:3 znížil Kubko v 12. minúte.

3. FK Rača  modrí – FC Spartak Trnava 0 : 2

Smolný zápas, oba góly sme inkasovali po našej rozohrávky od brankára a obrancov.

4. FK Rača  modrí – FK Inter Bratislava 0 : 1

Vyrovnaný zápas, v 8.minúte sme mohli ísť do vedenia, Kubko trafil tyč a od brankára sa lopta odrazila na roh. Inkasovali sme v 11.minúte po nedôslednosti v obrane.

5. FK Rača  modrí – ŠK Nová Dedinka 0 : 4

Náš najslabší zápas, súper sa do 4.minúty nedostal na našu polovicu. V nej streli gól a pridal aj ďalšie tri.

6. FK Rača  modrí – ČSFA Malacky 1 : 1

Do zápasu sme vstúpili aktívne, v 2.minúte po Dominikovom aute trafil Kubo tyč. Ale opäť pri prvej návšteve súpera pred našou bránou inkasujeme v 2.minúte. Nedarilo sa nám gólovo zakončiť naše akcie. Až 30 sekúnd pred koncom nás “odklial” Kubko  z priameho kopu strelou k tyči.

7. FK Rača  modrí – RSM Hodonín 1 : 1

V poslednom zápase sme predviedli výborný výkon, do vedenia sme išli Majkom, keď vystrelil z trmy-vrmy. Na zaslúžených 1:1 vyrovnal súper 20 sekúnd pred koncom.

Celkové hodnotenie FK Rača modrí:

Turnaj splnil účel, šancu na reprezentovanie FK Rača dostali všetci hráči zapojení do tréningového procesu. Určite si všetci zaslúžia pochvalu za výkony. Oceniť chcem hlavne oboch brankárov Leona a Dominika, obrancu Filipa a útočníka Jakuba. Ostatní chlapci sa snažili, aj keď sa im hra nie vždy darila. Jeden z nich-Majko pri svojej premiére strelil dôležitý gól.

Tréner M.A.