Rača cup U 13 – 2.miesto!

V nedeľu sme organizovali 4 ročník Rača Cup U 13 2015.

Na turnaji sa zúčastnilo 10 mužstiev:

FK Rača A , FK Rača B , Inter Bratislava ,KFC Komárno , DAC Dunajská Streda ,SK Brno Líšeň ,SDM Domino , CFK Pezinok Cajla , Spartak Myjava a FC Pusté Úľany.

Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín , kde si zmerali sily medzi sebou. Do semifinále postupovali prvý dvaja zo skupiny .

Mužstvo FK Rača A sa stretlo v prvom zápase s večným rivalom z P.Úľan. Zápas skončil našim víťazstvom 4:2 .Strelci gólov: 2x Stančík, Batka,Černý.  V druhom zápase sme prehrali mtesne s D.Stredou 0:1 aj keď sme mali aspoň 3 vyložené šance na skórovanie.

Tretí zápas , to bola čistá katastrofa z našej strany. Toľko individuálnych chýb v jednom zápase som s mojim mužstvom ešte nezažil. Nestačí hrať posledných 5 min !!!. Prehrali sme so Spartakom Myjava 4 : 5 . Strelci našich gólov: 2x Frajberg, Černý a Krajniak.

V poslednom zápase  sme museli bezpodmienečne vyhrať ak sme chcel postúpiť zo skupiny . Konečne sa mužstvo zobudilo a Pezinok sme rozdrvili 7 : 0 a čakali sme jako skončí zápas P.Úľany – D. Streda, kde sme  potrebovali víťazstvo D. Stredy .  Nakoniec sa to podarilo a my sme postúpili do semifinále spoločne s D.Stredou. Strelci gólov. Stančík, Krajniak, Černý, Batka, Bellus, Estevez a Štepiansky.

Z druhej skupiny postúpili spoločne a celkom zaslúžene mužstvá Interu Bratislava a Brno Líšeň.

V prvom semifinále sa stretli : DAC Dunajská Streda a Brno Líšeň . Zápas skončil víťazstvom 1:3 pre Brno.

V druhom semifinále sme sa stretli s hráčmi Interu Bratislava. Vo veľmi kvalitnom zápase sa v riadnom hracom čase nerozhodlo o víťazovi , pretože zápas skončil nerozhodne a museli prísť na rad pokutové kopy.! Bola to riadna dráme so šťastným koncom pre mužstvo FK Rača!!! Vyhrali sme 6:5 na p.k.

V zápase o 3 . miesto sa stretli Inter – DAC D.Streda . Výsledok zápasu 5 : 0 pre Inter.

Finále: FK Rača – SK Brno Líšeň                                 Výsledok 0 : 2

Žiaľ finále ovplyvnil rýchly gól súpera už v prvej minúte zápasu. Chalani sa potom snažili , ale žiaľ súper nám nedovolil streliť gól a vyhral celý turnaj !

Škoda , ale aj druhé miesto je fantastický úspech na tak kvalitne obsadenom turnaji . Sme radi , že celý turnaj prebehol bez problémov a zranení.

Veľká vďaka patrí RODIČOM FK RAČA U 13 , ktorí urobili veľký kus poctivej práce , aby sa mužstvá  a aj hostia  a rodičia detí cítili dobre. Bez ich pomoci by sme nedokázali usporiadať tento turnaj. Vďaka patrí aj OZ Kengura hlavne p.Adámkovi a Máťušovi , ktorí nám vo všetkom vyšli v ústrety.

PS: Na záver mi nedá povedať pár slov aj k prístupu niektorích hráčov , ale aj rodičov . Niektorí hráči by sa už mohli zobudiť a začať odvádzať to na čo skutočne majú. Ak sa futbal ribí poctivo , tak to  bolí, ale o to je sladčia odmena v podobe dobrého umietnenia mužstva. A k rodičom turnaj sme organizovali my , tak som očakával , že aspoň jeden z rodičov sa ukáže a priloží ruku k dielu.