PUSINKY U6 V RAKÚSKU BEZ PREHRY…

Pusinky v Rakúsku bez prehry…..
V sobotu sa najmenšia kategória U6 zúčastnila už tretieho turnaja v susednom Rakúsku v Parndorfe. Vo výbornej konkurencii 10 mužstiev sme neprehrali a hrali pekný , útočný futbal .  Svoju turnajovú premiéru mal Matúško Kustra a Terezka Hurajtová.
Všetky deti sa maximálne snažili a a Račiansku výbornú povesť potvrdili. Boli sme jediný mimorakúsky účastník.
Výsledky:
FK Rača -Neusiedl akadémia 1:1 (Matúško Kustra) (celý zápas sme hrali na jednu bránu, ale dali sme len jeden gól..súper dva krát odkopol loptu a z toho rezultoval gól a tyč..nakoniec sme mohli prehrať ..gól súpera dal chlapec, ktorý dal všetky góly tohto tímu v turnaji , samozrejme aj tú tyčku 🙂
Hainburg – FK Rača 2:2 (Leo Pach) hrali sme nátlakovo aj sme viedli potom sme dva krát súperovi nahrali na gólik a v samotnom závere sme vyrovnali po veľkej snahe)
Parndorf – FK Rača 2:3 (Kustra ,Leo ,Denis) jaj to bol zápas , premenili sme jednu z mnohých šancí a potom sme poľavili a súperovi doslova prihrali na góly a v mohutnom finiši sme nakoniec víťazstvo strhli na svoju stranu v poslednej sekunde)
Wiener Linen – FK Rača 1:2 (Adrián,Leo) boli sme lepším tímom , len nepremiename šance a gólik sme dostali v závere)
Halbturn – FK Rača 1:3 (Denis 2,Leo) od začiatku bol zápas v nešej réžii a súper znížil v samom závere)
Reprezentovali: Danko Zajko, Massimo Soják, Aďo Antal, Maťko Kováčik,Leo Pach,Denisko Frlajs, Janko Smatana, Matúško Kustra, Terezka Hurajtová, Palko Rešovský, Danko Rešovský, Adam Lang.

Pre nás je podstatná konfrontácia a porovnanie s inými mužstvami. Pusinky majú peknú perspektívu , mali sme trošku problémy s nahrávkou …nie sme zvyknutý na trávu, kedže na nej netrénujeme a z toho pramenili slabé nahrávky , ktoré súper potrestal gólikmi. Celkovo všetci sa  veľmi snažili a spoločne krásne reprezentovali futbalový klub.
Ďakujeme rodičom za odvoz a povzbudzovanie a deťom za krásnu reprezentáciu.

Tréner:  Máťuš Pavol