Prvý zápas, turnaj – pusiniek U6.

nastup odovzdávanie medailí po porade pred zápasom s medailamiV sobotu 14.1.2017 začali prvým zápasom a turnajom svoju futbalovú cestičku najmladšie pusinky FK Rača – kategória U6 (ročníky 2011,2012).
Hneď sme išli do jamy levovej a po 3 mesiacoch tréningu sme okúsili rakúsku konkurenciu (v neskoršom článku musím povedať aká tam je podpora mládežníckeho športu.)
Turnaj bol rozdelený do troch skupín (po 6 mužstiev) a mi sme hrali v druhej. Boli sme jediný zahraničný účastník. Turnaj organizovali naši priatelia z FC Stadlau.
Turnaj bol zmiešaný a hrali sme aj s o rok staršími. K veci – musím všetkých chlapcov pochváliť na prvý krát výborné výkony (chybičky doladíme). Leo potvrdil techniku, Janko má rozum, Gregor vybojoval tri góly, Maťo dal náš historicky prvý gól, Danko chytal vo výbornej forme, Riško bojoval, Denis unikal, Riško napádal, Ado robil šmýkačky , Massimo nahrával. Proste na prvý turnaj ma zverenci veľmi milo prekvapili. Z piatich zápasov sme tri vyhrali a dva prehrali (ale z o rok staršími). Víťazmi boli všetci a deti dostali krásne medaile.
Výsledky:
1.Klosterneuburg(U7) – FK Rača(U6) 2:1 (dali sme prvý gól Martinkom Kováčikom a tak sme sa tešili , že súper nám dal druhý)
2.FK Rača(U6) – FC Stadlau B(U6) 2:0 (Ado Antal,Leo Pach)
3.FK Rača(U6) – 1.Simmeringer SC(U7) 0:3
4.Austria(U6) – FK Rača(U6) 1:2 (Leo Pach,Ado Antal)
5.FK Rača(U6) – Schwechat 2:0 (Ado Antal,Janko Smatana)

Reprezentovali:Leo Pach,Janko Smatana,Mirko Breyer,Gregor Záleský,Martin Kováčik, Danko Zajko( brakár chytal ako Plánička), Riško Chmela, Denis Frlajs, Riško Šulek, Ado Antal, Massimo Soják.
tréner: Máťuš Pavol asistent: Majko Poliak
Ďakujeme rodičom za podporu a atmosféru. Pitný režim dovoz a odvoz.