V Prešove najlepší zo slovenských družstiev !

Dobrý deň vám prajem. Chcel by som stručne ohodnotiť turnaj v Prešove.
Môžem povedať, že tento turnaj splnil moje očakávania, nakoľko sa tu
zišlo veľa kvalitných mužstiev nielen zo SR, ale aj z Maďarska, Čiech,
Ukrajiny, Srbska, Bieloruska atd….. V našej kategórii bolo spolu 20
mužstiev. Rozdelených do 3 skupín A B C. V našej skupine C bolo 7
mužstiev.

U 11 1 U 11 2 U 11 3

Kompletné výsledky:  http://vysledky.4sport.sk/adidas2017/neo_fragaria/neo_fragaria_categories/frontView/0/4

FK Rača reprezentovali: : Matej Fabšo, Adam Sekanina, Jonáš Brunovský, Dominik Želipský, Martin Ides, Andrej Janca, Šimon Obernauer, Kevin Doan Anh, Matúš Žákovič, Tomáš Miklovič, Samuel Režný.

Zápasy FK Rača :

1.zápas – FK Rača – FAMT Prešov 1:1.

Na začiatok turnaja to bol súper, ktorého sme chceli a mohli zdolať. V podstate sme hrali na polovici
súpera a vypracovali sme si množstvo šancí, z ktorých sme využili iba jednu.

2.zápas – FK Rača – Kecskemét  0:2.

Druhý náš zápas už bol so súperom z inej kategórie. Nastúpili sme proti súperovi, ktorý nakoniec aj
vyhral celý turnaj. V tomto zápase, aj keď sme prehrali iba 2:0 sme nepôsobili ako mužstvo, ktoré už hrá nejaký čas spolu. Zdalo sa mi ako keby som bol na volejbalovom zápase.

3.zápas – FK Rača – Kladno white  6:0.

V tomto zápase sme sa rozstrieľali a odohrali veľmi dobré stretnutie s veľmi peknými akciami.

4.zápas FK Rača – Uzhgorod  1:3.

Čakal nás náročný ale hrateľný súper, s ktorým sme držali aj krok, ale nakoniec sme prehrali o 2 góly.

5.zápas  FK Rača – Testvériség Budapest  7:0.

Tento zápas nám opäť strelecky vyšiel. Rozstrieľali sme ho a schuti si zahrali. Potom, ale prišiel náš katastrofálny zápas celého turnaja.

6.zápas FK Rača – Minsk 3:1.

Ako som už spomínal,čo prišlo. Aj keď sme ten zápas vyhrali, proti najslabšiemu mužstvu,vôbec to na ihrisku ale nevyzeralo. Bol to jeden z najhorších zápasov, aké som zažil odkedy ich trénujem. Výhra potešila, ale to je asi všetko. Na ďalší deň sme išli hrať už playoff zápas.

Playoff  FK Rača – VSS Košice 1:1 na penalty 1:0.

Čakal nás zápas s nepríjemným súperom, kde sa do poslednej minúty čakalo, ktoré mužstvo
siahne po víťazstve a postúpi.  Nakoniec rozhodli penalty, kde naše mužstvo malo viacej nervov a zvládlo to. Víťaz z tohto zápasu išiel ďalej a porazený skončil už na turnaji.

Playoff 2  FK Rača – Prešov green  2:1.

V tomto zápase išlo o veľa, nakoľko víťaz už išiel medzi 4 najlepšie mužstva. Bol to napínavé až
do úplného konca, kde to už s nervami nezvládli ani rodičia hráčov domáceho Tatrana a zaútočili na rozhodcu. Naše mužstvo sa ale tešilo z postupu medzi elitu. Čakal náš zápas, kde víťaz by išiel do finále a
porazený hrať o 3.miesto.

Playoff 3  FK Rača – Újpest  2:3.

Odohrali sme veľmi dobrý a náročný zápas, kde to bolo zaujímavé až do úplného konca. Nakoniec sme voveľmi kvalitnom zápase tesne prehrali a išli hrať o 3.miesto. Po zápase tréneri mužstva Újpestu povedali ,že sme boli najlepšie mužstvo, s ktorým doteraz na turnaji hrali.

Zápas o 3.miesto.  FK Rača – Uzghorod 2:3.

Nastúpili sme opäť proti známemu súperovi z našej skupiny. V tomto zápase sa do konca nevedelo,
ktoré mužstvo získa 3.miesto. Nakoniec po vyrovnanom zápase boli šťastnejší hráči Uzghorodu.

Naše mužstvo teda obsadilo teda konečné 4.miesto na turnaji. Po minuloročnom 7.mieste je to posun k lepšiemu a zároveň sme boli najlepšie umiestnené slovenské mužstvo. Boli tam aj Inter 1 a 2, Petržalka,
Prešov a Košice.

Najlepším strelcom turnaja v kategórii U11 bol vyhlásený hráč FK Rača Dominik Želipský s 13 gólmi.

V allstars tímu bol zaradený aj náš hráč FK Rača Dominik Želipský.

Veľká vďaka patrí aj rodičom, ktorí boli na tomto turnaji a aj neskutočne povzbudzovali.

Bilancia v skupine:  6 zápasov 3 výhry 1 remíza a 2 prehry  skóre
18:7. Celkové poradie celého turnaja: 1. Kecskemét  2. Újpest  3.
Užghorod.

Tréner Peter Čvirik .