Predprípravka – Vydarené Mikulášske dopoludnie!

V sobotu 8.12.2012 v dopoludňajších hodinách (9:00 – 13:00) v telocvični Knihovníckej školy sa konalo Mikulášske dopoludnie pre hráčov predprípravky ich súrodencov a samozrejme rodičov. Celú akciu navrhli a vymysleli Kindji-ovci (rodičia Ynesky a Yanisa) a projektom ju zastrešilo OIM (Medzinárodná organizácia pre migráciu). Na zápasy detí a tiež na program boli pozvané deti zmiešaných rodín z okolia, ktorých združuje centrum pre migráciu. Všetky deti si perfektne rozumeli a spolu sa zabávali. A nielen deti, ale aj rodičia sa dobre bavili.

Prvým bodom Mikulášskeho programu bol miniturnaj hráčov predprípravky. 17 zúčastnených detí sa rozdelilo na tri tímy a zmerali si svoje futbalové umenie v troch vzájomných zápasoch. Nasadenie bolo veľké a každý tím jeden zápas vyhral a jeden prehral. Všetci zhodne získali po tri body, čo v konečnom zúčtovaní znamenalo prvé Mikulášske miesto pre všetky tímy 🙂 Každý hráč bol odmenený za svoje výkony drobnými darčekmi. Po vyhodnotení turnaja nasledovalo občerstvenie. Veľký stôl sa prehýbal od množstva dobrôt (lahôdky africkej kuchyne, jednohubky, slané pochutiny, koláčiky a zákusky a tiež pizza). Chutilo naozaj všetkým, malým i veľkým. A potom to prišlo. Za dunenia afrických bubnov deti privolali prvé veľké prekvapenie. Neprišiel Mikuláš, ale za to kúzelník. Svojimi kúzlami a trikmi bavil všetkých, z balónikov robil pre detských dobrovoľných asistentov úžasné figúrky. A keď vyčerpal svoje hókusy-pókusy, vyprevadili sme ho veľkým potleskom. Netrvalo dlho a prišiel ten, na ktorého sa čakalo 😉 Mikuláš! Síce bez Čerta i Anjela, ale s vrecom slušne naplneným. A tak pred ním postupne defilovali odvážlivci – jednotlivci, ale i menej odvážne skupinky a všetci recitovali, alebo spievali, aby si vyslúžili balíček. Presvedčili sme sa, že niektorí naši futbalisti majú talent aj na iné činnosti. Veľká gratulácia. Na záver sme si urobili veľké spoločné foto s Mikulášom, poďakovali sme mu, dohodli sa, že príde aj budúci rok a vyprevadili ho potleskom. Zábava pozvoľna pokračovala, dojedali sa pochúťky a hral sa ešte aj futbal.

Na záver chcem poďakovať za pekné dopoludnie plné zábavy, všetkým deťom – futbalistom za výkony, rodičom za pomoc a prinesené občerstvenie. Posledné a veľké ďakujem patrí organizátorom. Emile a Elsie super nápad, dobrá akcia. Ďakujeme. Roman

• Elsie Kindji

Vďaka patri všetkým učástníkom
    Rodina Kindji

• Holíková

Ďakujeme rodinke Kindjiovým. Bolo veľmi, veľmi príjemne.