PMC 16.kolo: FK Rača-FKM K.Ves 1:2

Zostava: D. Daníček – D. Gáal, A. Horváth, T. Jurík – M. Baganec, B. Súkenník – M. Šrenkel

Striedali: T. Tallo, M. Bakič, L. Sauer, Peťo Gvozdiak

Chalani dnes nenadviazali na peknú sériu zápasov bez prehry. Citeľne chýbali ofenzívni hráči. V prvom polčase a vlastne aj celom zápase sme mali dve šance. Prvú nádherne premenil Leo, keď ho vysunul Peťo. Druhýkrát už Leova strela nemala potrebnú silu. Súper hrozil iba po rohoch, ktoré sme mu však zbytočným odkopávaním lôpt neustále núkali. Treba povedať, že po technickej stránke bola Karlovka lepšia, pohyb do lopty a prihrávky mali vyššiu kvalitu. V druhom polčase sme dostali dva hlúpe góly a keďže na našej strane nebolo hráča, ktorý by viac zabojoval a strhol aj ostatných, zápas sme prehrali 1:2.

Na záver by som chcel vyzdvihnúť prínos niektorého zo súperových rodičov, ktorý absurdným “povzbudzovaním” naozaj príkladne motivuje nových športovcov a mladých ľudí. Miesto výchovy detí (hráčov) k fair-play a úcte k súperovi, vedie k znevažovaniu súpera už v takto mladom veku. Gratulujem 🙁

• rodic z Karlovky

Dobry den, neviem kto pisal tento prispevok ale ako rodica spominaneho timu ma taketo komentare mierne povedane urazaju. Pocas celeho zapasu som tam sedel a okrem jednej poznamky o agresivite hracov (co povedal vsak rodic Race), tam nepadlo jedno hrube ani urazlive slovo. Naopak, nielen nasi treneri ale aj rodicia motiviju hracov k cistej hre. Ak chcete niekoho kritizovat, musite to robit vecne a nie zovseobacnovanim prispevkov. Dakujem, Lichner

• Tréneri

Dobrý deň, najprv chcem povedať, že je potešujúce, keď našu stránku čítajú aj naši súperi, či už tréneri alebo rodičia a tiež sa svojimi komentármi zapájajú. Hodnotenia zápasov prípravky “C” píše iba jeden človek. Moje meno je Roman Fabšo a som trénerom predprípravky v FK Rača a tiež asistujem pri prípravke “C” v našom klube. Máte pravdu, mal som byť konkrétnejší. Nemal som na mysli žiadne vulgárne pokriky, pretože k takým nedošlo. Avšak povzbudzovanie štýlu: “Rača prehraje!”, ja nepovažujem za fair a ani nijakým spôsobom prínosné. Podľa reakcií našich rodičov viem, že to vnímali rovnako. Keďže som sedel na schodoch vedúcich do šatní, tak viem aj to, že skoro každý Váš hráč vchádzal do šatne so slovami: “Raaača prehrala!”, vôbec neprejavovali radosť nad vlastným výkonom a víťazstvom, ale tešili sa z toho, čo počuli z tribúny!

• rodic z Karlovky

Dakujem za vysvetlenie pan Fabso. Napriek tomu, ze som tieto slova osobne nepocul, som si isty, ze doslo iba k nedorozumeniu. Urcite to nebol zamer. Nechcem sa nasim trenerom starat do ich remesla, poprosim ich vsak, aby na to dali pozor. S pozdravom