Z Oberpullendorfu so skalpom víťaza !

V sobotu 06.05.2017 sme sa zúčastnili turnaja v rakúskom Oberpullendorfe. Turnaja sa zúčastnilo 18 družstiev rozdelených do 3 skupín. Hralo sa na ihrisku rozmerov 32 x 23 m ,brány cca.1,8 x 3 m,  hrací čas 1 x 10 minút, s počtom hráčov 1+4.  V zápasoch sa chalani snažili, aj keď nie všetky veci nám vyšli. Určite nám chýbalo aj trošku šťastia, ktoré na turnajoch/zápasoch musíte mať. Výsledkovo úspešnejší súperi hrali len s jedným, maximálne dvomi náhradníkmi, my sme mali päticu náhradníkov, ktorá sa pravidelne striedala. Potešili víťazstvá (hlavne nad víťazom z Admiry Viedeň),chalani si zaslúžia pochvalu za vzornú reprezentáciu Rače v zahraničí. Ďakujem rodičom za odvoz na turnaj a férové povzbudzovanie. Už tradične veľká vďaka patrí R. Bachanovi za videá zo zápasov ! A takisto vďaka Marcelovi Hulákovi za sprostredkovanie pozvania na tento turnaj.

Kompletné výsledky v skupinách.

Zápasy o umiestnenie..

FK Rača reprezentovali: Ferko Tolt, Domčo Bachan, Tobi Janči, Jarko Červinka, Luky Červinka, Jonáš Minár,David Lang, Benji Zajko, Matúš Almáši, Dado Dominík.

20170506_Oberpullendorf

Zápasy FK Rača – skupina „C“ :

FK Rača – SV Wienerberg 1921  1 : 2 (Matúš)

V úvodnom zápase sme sa na ihrisku „hľadali“, čo súper využil na vedenie 2:0, my sme znížili v závere, ale na vyrovnanie už neostal čas.

FK Rača – FFZ Waldqelle Juniors 3 : 0 (Matúš, Domčo, Dado D.)

Po zlepšenom výkone suverénne víťazstvo.

FK Rača – Zalaegerszegi TE FC 1 : 2 (Dado D.)

V zápase sme išli do vedenia, súper sa na našu polovicu dostával sporadicky, ale predsa otočil skóre. Dvakrát využili Ferkove vyvezenie lopty z pozície brankára, aj keď v druhom prípade mu loptu zobrali faulom, ale rozhodcova píšťalka mlčala… Smolný zápas.

FK Rača – FC Flyeralarm Admira Wien 1 : 0 (Matúš)

Zápas s neskorším víťazom celého turnaja sme zvládli herne aj výsledkovo. O našom víťazstve rozhodol Matúš minútu pred koncom.

FK Rača – SpG Der Club 1 : 2 (Tobi)

V poslednom zápase skupiny sme ešte bojovali o 2. miesto v našej skupine. Hneď v 1. minúte skosil súper pred bránou Tobiho, ale penalta sa nepískala…Do vedenia nás dostal Tobi. Väčšinou sa hralo na súperovej polovici, z ojedinelého útoku súper vyrovnal, keď odkop súpera, bombou do vlastnej brány usmernil Jony. Päť sekúnd pred koncom súper streli aj druhý gól z priameho kopu z polovice ihriska, po zbytočnom faule Dada D.

Zápasy FK Rača o 10.-12. miesto :

FK Rača – FC Petržalka akadémia 4 : 1 (Matúš, Dado L., Luky Č., Domčo)

Zápasy o umiestnenie boli už našim koncertom a skončili vysokými víťazstvami.

FK Rača – USV Scheiblingkirchen 5 : 0 (Luky Č.2, Benji, Matúš, Dado L.)