MZM 2.kolo: Iskra Petržalka – FK Rača 2:1

Zostava: Andacký – Smatana, Obernauer, Bednařík – Grosschmidt, Adámek, Pelan, Grill- Mesároš

Striedali: Štipkala, Kostka, Petráš, Rybecký, Šimko

Gól: Obernauer

Hodnotenie zápasu:

Zápas sme začali bez delegovaného rozhodcu p. Maráka. Domáci chceli hrať s kameňom loptou č.5( že oni s takou hrávajú stále…).. Až po telefonáte na BFZ a po mojej hrozbe, že s takou loptou ani nenastúpime, súhlasili, že sa bude hrať s loptou č.4 určenou pre kategóriu mladších žiakov.

V zápase na umelej tráve sme mali na začiatku územnú prevahu, ale nevedeli sme sa presadiť do koncovky – problémy nám robil rýchlejší povrch. Súper sa ujal vedenia v 16. minúte po našej dvojnásobnej chybe: vysokú loptu od brankára si k vlastnej bráne odkopol Marek, Mike bol v súboji so súperovým hráčom neskoro – fauloval a z následného priameho kopu sa súper ujal vedenia. My sme kontrovali strelou Mata, ktorá išla tesne vedľa a šancou Paťa, keď zblízka neprekonal súperovho brankára.

V 27. minúte sa stalo niečo, s čím som sa ešte v mládežníckom futbale nestretol: náš debutant Andrej fauloval súperovho hráča s č.8 (zozadu mu zavadil o nohu), ten sa vzápätí zdvihol a v štýle kung- fu kopol Aďa do rozkroku… Ten následne po päťminútovom plači opustil v bolestiach ihrisko a takto skončil jeho debut (zbytok zápasu preplakal na lavičke)… Náhradný rozhodca (asistent domáceho trénera) samozrejme nič nevidel!!!!??? Po mojej intervencii aspoň pristúpili domáci nato, že hráč s č.8 nebude pokračovať v zápase, ale súper dohrával s kompletným počtom hráčov.

Druhý polčas bol ovplyvnený týmto incidentom. V 52. minúte Mike zluftoval a súper zvýšil na 2:0. V posledne minúte Obi po sóle znížil na 2:1.