Mikuláš prišiel k futbalovým pusinkám U7-U6. Pomáhal anjel aj čert.

OZ Kengura , FK Rača s pomocou rodičov zorganizovala krásneho Mikuláša v sobotu 9.12.2017

Kategória detí U7 a pár detí z U6 (viac nemohlo nakoľko sa zúčastnili svojho prvého turnaja v Rakúsku) s pomocou a podporou rodičov zorganizovala v sobotu doobeda v telocvični SOSKIS vynikajúcu akciu – príchod Mikuláša s čertom a anjelom. Deti si najskôr zahrali zápas medzi Neapolom a Interom Milano a po telefonáte Mikuláša že vystupuje na Schwechate sme si pripravili na jeho príchod. Mikuláš prišiel ako dedo mráz z Mrázika (hrala mu aj pesnička z filmu) a sprevádzal ho ozajstný čert, ktorý všetkým robil zle a anjel ktorý deti anjelsky pohladil. Mikuláš sa rozhodol že darčeky nebudú zadarmo a každý musel niečo predviesť zo svojho futbalového umenia. Čert robil tak zle že mu deti pri naháňačke odtrhli chvost. Na záver Mikuláš zaspieval našu prekrásnu Račiansku futbalovú hymnu aj s deťmi. Zaujímavé že text poznal dokonale, ale aj deti . Človeka až hreje pri srdiečku, keď vidí to zapálenie a tú radosť detí. Potom Mikuláš cestoval daľej smer Schwechat.

Na záver sme mali pripravené perfektné občerstvenie , kapustnicu, kávičku, pitný režim a dobroty od rodičov pri družných debatách.

Ďakujeme veľmi pekne p.Smatušikovi, p.Kováčikovi , p.Antalovej(škoda ochorela) za pomoc pri organizácii a zabezpečení.A samozrejme p.Kociánovi.Ďakujeme samozrejme Mikulášovi, čertovi a anjelovi. A samozrejme pani riaditeľke Janke Mašlejovej za priestory telocvične.

Bola to veľmi krásna a vydarená akcia pre deti.

čert a anjel čakame čert a anjel

kávička