Medzinárodný turnaj vo futbale Hodonín 2017 – kategória U10

Milí športový priatelia.

Minulú nedeľu 08.01.2017  sme sa zúčastnili medzinárodného futbalového turnaja v Hodoníne. Osem mužstiev bojovalo o víťazstvo systémom 4+1, každý s každým , zápas trval 14 minút.

Naši chlapci nastupovali v zostave Paťo Zajko, Jakub Brňák, Jakub Karul, Siniša Belay, Maxo Čvirik, Vilko Jurdík, Martin Kadlečík.

Postupne sme odohrali 7 zápasov – FC Veľké Meziříčí 0:3, MFK Skalica 2:2, FC Zbrojovka Brno 0:7,    FC Sparta Brno 1:6, FK Hodonín 0:1, MSK Břeclav 0:4 a MFK Vyškov 1:3. S negatívnym skóre 4:26 sme obsadili posledné ôsme miesto.!

To, že sme prvýkrát skončili na nejakom turnaji posledný  v relatívne silnej zostave má na svedomí niekoľko faktorov…

Daný turnaj bol vlastne prvým stretnutím chlapcov po 3 týždňoch vianočnej prestávky. Kondícia a nerozohratosť bola viditeľná…

Hralo sa s futsalovou loptou, ktorá robila našim chlapcom veľké problémy, ťažšia ,iný odraz spôsobovali, že nahrávky, odkopy, strely boli pomalé, slabé, nepresné…

Žiaľ najväčší rozdiel  bol v hernej a individuálnej vyspelosti hráčov. Ak by sme aj boli rozohratí a hrali s normálnou loptou, pravdepodobne by sme zdolali tím Skalice, no moravské tímy sú aj tak o jeden až dva výkonnostné stupne vyššie. Rýchlosť s loptou aj bez, technika, výber miesta hráčov, kopacia technika brankárov.. Miestami sme si pripadal ako v nejakom inštruktážnom videu… Toľko gólov, do prázdnej brány po kombináciách sme nedostali za 2 sezóny, čo tu za jeden turnaj…. Chlapcov prehry mrzeli, boli aj nejaké slzy aj pocity zahanbenia…  Dúfame, že nám to všetko pomôže a že nás to ešte viac nabudí na trénovanie.. Videli, že nie starší, ale ich rovesníci pár kilometrov za hranicami majú pred nami veľký náskok …Ďakujeme FK Hodonínu za pozvanie, gratulujeme súperom za kvalitné výkony, zvlášť FC Sparte Brno, ktorá turnaj vyhrala bez straty bodu, dúfame, že si už podobnú blamáž neurobíme a v budúcnosti ukážeme, že aj my vieme hrať futbal …..

Ďakujeme aj našim fanúšikom, ktorí s nami cestovali a vydržali až dokonca … 🙂

FK Rača do toho !!!

Tréneri U10

 

Share Now

Related Post