Hodnotenie jesene a zimná príprava muži FK Rača

Po  jesennej časti suťaže MRB sme skončili na 8.mieste.

Tréningový proces trval do 16.decembra po ktorom sa hráči spoločne rozlúčili a popriali si do nového roku viac lepších výsledkov ako na jeseň.Z kádra odišiel Andy Kalina, ktorý dával  našej hre systém,strielal  goly  a v mnohých zápasoch bral na seba zodpovednosť aj keď mával zdravotné problémy s lýtkom.Ďalej  skončili v mužstve Jozef Kotek,Lukáš Luknár  – Račania ,ktorí išli hrať sálový futbal, Ján Stehlík odišiel do Šk Slovan Bratislava.

Príprava na jarnú sezonu začala 9.januára.Prezident klubu Branko Kovačič spolu s trénerom Špacírom privítal hráčov a poprial im veľa úspechov ,zdravia a kvalitných výkonov aby sa splnil sľub ,ktorí si dali hráči a to čo najskor sa vrátiť do 2.ligy z ktorej sa minulý rok  vypadlo.Do kádra prišli nový hráči ,ktorí majú záujem hrávať  za FK Raču, sú to : Dávid Štuň z Trebišova, Matúš Nazad  z Humenného,Matúš Opálek zo Šamorína,Poláček Juraj  z Bánova, z Lovosíc sa vrátil Kunovský Tomáš  to sú všetko hráči do pola.Taktiež prišla konkurencia nášmu brankárovi  Maťkovi  Haragovi,ktorý nás v mnohých zápasoch  podržal, Machovič Tomáš ktorý prišiel z Belej pri Martine.Uzdravil sa už aj Tomáš Zvarík ktorý mal  operovanú achilovku.

V príprave sme sa zúčastnili zimného turnaja, ktorý organizoval Bratislavský futbalový zvaz s týmito výsledkami:Rača : Domino ,,B,,  1:0,  Svatý Jur 5:2,D.N.Ves 1:0. Potom sme prehrali klučový zápas o celkového víťaza skupiny s Ružinovom 2:0 v ktorom sme v prvom polčase nepremenili 3 tutové šance,dostali 10 min.pred koncom zbytočný gol a bolo po zápase.Škoda protože sme sa chceli dostať do finále.Turnaj sme ukončili víťazstvami nad Vajnormi 3:1 a v poslednom zápase sme rozdrvili Záhorskú Bystricu 11:1.

Odohrali sme aj zápasy ktoré sa nepočítali do zimného turnaja a to so striedavými  výsledkami.Stále sa nám nedarí poraziť ligový dorast Slovanu U-19 prehrali sme 4:0, U-18 dalšia prehra 6:1.Dobrý zápas sme odohrali v Břeclave ale tam sme už od 15 min.hrali bez stopérskej dvojice Ďuriš- Jadroň,ktorí sa zranili.Škoda lebo futbal sa nehrá na krásu ale goly a tie sme iba dostali výsledok 6:0.Všetky prehry ale trebalo brať s rezervou nakoľko sme boli v hrubej príprave kedy sa len naberá kondícia.Ešte sme si zahrali dobrý zápas na Dubovej ktorý sme vyhrali 4:0 všetkých ale potešilo,že sa hralo na prírodnej tráve za čo sa chceme poďakovať bývalému trénerovi Liborovi Koníkovi,ktorý to všetko zorganizoval.Generálku sme hrali s Mostom pri Bratislave 1:1.Všetci sú už ako sa  hovorí nažhavený,kedy to vypukne či prezident klubu Branko Kovačič,ktorý drží tento klub pri živote aby chalani mali kde hrať futbal,či tréner Špacír ktorí dal chlapcom zabrať aj keď frflali že prečo stále len behajú,či masér Ďuri Zvirinský ktorý masíroval chlapcov a staral sa o pitný režim ale aj sami futbalisti sú už nažhavený a ako hovoril náš SEDRO  – Rača do teho,Rača do teho.