U10 – Halový turnaj Inter Cup – 4. miesto!

V nedeľu 27.1.2013 sa chlapci zúčastnili halového futbalového turnaja Inter Cup (ročníkov 2003 a mladší) vo Vlčom hrdle. V dobrej konkurencii sa umiestnili na konečnom štvrtom mieste.

Nominácia: M. Matkovič, J. Hunčár, A. Horváth, T. Jurík, J. Zubo, M. Matyska, L. Pach, M. Šrenkel, T. Tallo, D. Nackin, M. Baganec, O. Fajkus a D. Porth.

HT Inter propozície3  V skupine sme sa postupne stretli s tímami Interu (čierni), Šamorína, Vrakune a Senca.

1.zápas FK Inter (čierni) – FK Rača 0:2, dobrý vstup do turnaja, všetci chalani hrali s chuťou, bojovali a tlačili sa pred súperovu bránu. Presadili sme sa až k záveru zápasu, najprv po veľkom tlaku a niekoľkých strelách zakončil Maťo Matyska. Pri druhom góle zabojoval Adam, vystrelil z uhla na bránu a vyrazenú loptu dopravil do siete Janko.

2.zápas FK Rača – ŠTK Šamorín 1:0, k zápasu sme nastúpili po vyše hodinovej prestávke. Výkon chalanov už nebol taký dobrý ako v prvom zápase. Ostala však bojovnosť a tak sme futbalovejší Šamorín ubránili. Naše prieniky pred bránu boli ojedinelé a zakončenie veľmi slabé. Zachránil nás Maťo Matyska, ktorý kopal priamy kop z veľkej diaľky. Kopol ho však veľmi dobre a dostatočne prudko, lopta sa od žrde odrazila do brankára a od neho do brány.

3.zápas FK Rača – ŠK Vrakuňa 0:2, po ďalšej hodinovej pauze nás schladila Vrakuňa a ukázala nám ako sa hrá kombinačný futbal. Prvý gól sme dostali z priameho kopu. Poľahky prekopnutý múr, za ním voľný neobsadený hráč súpera a prehrávali sme. Potom sme niekoľkotrát kiksovali v obrane, až nás nakoniec potrestali. Obrana na výlete stíhal sa vracať len Liam, ale bránil iba pozične a tak voľný hráč v kľude zasúval loptu za bezmocného Mareka. V zápase sme mali aj my lepšie chvíle, ale pracne vybojované šance chalani nedokázali premeniť.

4.zápas ŠK SFM Senec – FK Rača 3:0, v tomto zápase sme dostali lekciu z efektivity. Tri šance súpera a tri góly v našej bráne. Najprv útočník vycvičil Adama na pravej strane, zasekol, Adam prebehol a Kubo v bráne bol bezmocný. Potom sme nedôsledne bránili pri autovom vhadzovaní a bolo 2:0. Tretí gól padol po chybe v obrane. Náš výkon sa síce zlepšil, ale strelecky sa nepresadil nikto, naopak súper využil všetko čo sme mu ponúkli.

Chalani obsadili v skupine tretie miesto a dostali sa tak do ďalších bojov. Keďže som mal povinnosti so svojimi zverencami na ZHL, prenechal som vedenie tímu p. Erikovi Horváthovi. Uverejňujem už len informácie z sms-iek 🙂

Štvrťfinále TJ Veľké Kostolany – FK Rača 1:2, chalani v zápase zabojovali a víťazstvo ich posunulo do semifinále a bojov o medaily.

Semifinále ŠK SFM Senec – FK Rača v riadnom hracom čase 0:0 (3:2 po rozstrele zo značky PK)

zápas o 3. miesto ČFK Nitra – FK Rača 2:1, chalani vraj v zápase viedli, ale nakoniec súperovi podľahli.

Citujem info z sms: “Posledné tri zápasy sa nedali porovnať s tými predošlými, chalani bojovali a snažili sa…”

Ja im môžem k dosiahnutému umiestneniu len pogratulovať. RF

• Zuzana Tallová

…podľa zúčastnených mužstiev vyzerá ten turnaj zaujímavo…..

máme vtedy hrať ZHL, ale práve s INTEROM…a oni majú nominované 2 družstvá…tak predpokladám, že neprídu tiež… mohli by ste s nimi dohodnúť, že by ten zápas potom chalani odohrali v niektorý z tých ďalších termínov….???

• admin

zdravím pani Tallová skúsim to dohodnúť s Interom uvidíme. Oni majú tých chlapcov myslím viac.
    P.M.

• admin

Takto pozeral som to Inter tam má vlastne jedno mužstvo a to je U11 takže asi sa to nebude dať preložiť. Majú mi poslať číslo na trénera Interu U11 tak to s ním prekonzultujem.
    P.M.