U 12 FC Stadlau – FK Rača 5 : 0

Zostava:  Andacký, Kostka –  Bednařík, Pelan, Grill, Grosschmidt, Petráš, Litomerický, Mesároš, Adámek, Rybecký, Šimko, Gocký, Muráni

Hodnotenie zápasu:

Na prípravný zápas s našim družobným rakúskym klubom sme nastúpili na ich umelej tráve pri teplote tesne pod nulou. Kým nám sily a dych na ostrom vzduchu stačili, dostupovali sme hráčov súpera, vytláčali sme ich na strany, pred našu bránu sa takmer nedostávali, Kuba v bráne ohrozovali len strelami z diaľky. V 23.minúte sa súper ujal vedenia po vydarenej kombinácii a strele od tyčky. Minútu pred polčasom v 29.minúte súper vsietil druhý gól, keď rýchlo rozohrali priamy kop a znovu strelou od tyčky prekonali bezmocného Kuba v bráne (rozhodca pred týmto priamym kopom kráčal k našim hráčom v múre, aby ich posunul-tým nedokázali reagovať na rýchlu rozohrávku).

Do 2.polčasu išiel do brány Branko a potvrdil svoju formu zo zimnej halovej ligy. V 40.minúte vyrazil na roh strelu smerujúcu do vinkla po priamom kope. V 42.minúte bol už bezmocný na zakončenie súpera po rohu, keď  Marek neudržal vopred určeného hráča. O minútu neskôr, v 43.minúte znovu Marek bol bez hráča zasunutý až pri stopérovi a jeho voľný hráč zo šestnástky bombou k tyči nedal Brankovi šancu na úspešný zákrok. V 45.minúte sa opakovala situácia ako pri 3.góle, akurát tým hráčom, ktorý nepokryl súpera pri rohu  bol Boris. My sme súperovu bránu neohrozili, len raz vystrelil vedľa Filip.

Ako som napísal v úvode, kým nám sily stačili, dokázali sme sa súperovi pohybom vyrovnať. Nechcem ospravedlňovať výkon chlapcov po 23.minúte, ale objektívne musím povedať, že súper bol na zápas a na podmienky lepšie pripravený, kým našim bolo zima aj v teplákoch, súper nastúpil v trenkách.

Naši nastúpili na zápas na veľkom ihrisku po troch mesiacoch, súper tam trénuje 2x do týždňa. Bolo vidieť, že našim hráčom na ostrom vzduchu došiel dych (problém zdravotný-prispôsobenie sa podmienkam, ale aj kondičný-musíme popracovať na vytrvalosti). Tri góly sme inkasovali zo štandartných situácií, keď si hráči mysleli, že sa vydýchajú a paradoxne sme 3x inkasovali….Aspoň chalani videli, že máme čo zlepšovať a to som na zápas zobral hráčov momentálne najlepšie trénovaných v tejto kategórii…

• Vitteková

dobrý deň, Adam z nominácie vypadol a neviem o tom že by sa ho týkal aspoň jeden z dôvodov, ktoré uvádzate vyššie. Vopred ďakujem za vysvetlenie. Vitteková

• admin

Od 15.1.2013 bol Adam na 2-och tréningoch. Myslíte si, že si zaslúži byť nominovaný?
      M.A.

• Vitteková

Prosím napíšte mi kedy chýbal, lebo ja ho na tréningy vozím. Viem iba o jednom vynechanom tréningu kedy mal narazený prst – z tréningu. Ďakujem. VV

• Dalibor Bednarik

Ciao Milan, určite idem s Matúšom Matonim, môžem niekoho zobrať. Dalibor

• Jozef Andacký

Ideme v zlozeni Kubko, otec, dedko. Jedného ďalšieho futbalistu môžeme zobrať.