FC Petržalka 1898 – FK Rača 3:0

Zostava: Andacký -Rybecký, Obernauer, Bednařík-Lotomerický-Mesároš, Adámek

Striedali: Grill, Pelan, Kostka, Cibíček

Hodnotenie zápasu:

Do zápasu sme vstúpili nebojácne, už v 4.minúte Filipova bomba preletela tesne nad súperovu bránu. Na opačnej strane súper v 6.minúte kontroval, lopta z kopačky súpera preletela tesne nad našou bránou. V tej istej minúte sa súper ujal vedenia, keď sa Gary zamotal súper mu loptu zobral, Obi tiež dobre nezasiahol a Kubo to už v bráne nezachránil – 0:1. Aby toho nebolo dosť, v 10.minúte Obi nedoskočil na  aut súpera a otvoril cestu k našej bráne, čo súper dokonale využil:2:0. V 11.minúte Filip vyobracal kompletnú obranu súpera, ale jeho strela preletela len tesne vedľa pravej tyče súperovej brány. V 19. sa v bráne predviedol Kubo, keď perfektne vyrazil umiestnenú strelu k žrdi na roh. V 21. minúte opäť napriahol Filip, jeho strelu z 30 metrov brankár vyrazil pred seba a Kikovi chýbalo pol kroku, aby loptu zasunul do brány.

V druhom polčase, v 35.minúte upravil súper na 3:0, keď súper prešiel ako nôž maslom cez Matoniho a Obiho. My sme mohli znížiť z dvoch Filipových priamych kopov, ale dnes nám nebolo súdené dať gól.

Odohrali sme výborný zápas, ale na to, aby sme bodovali, museli by všetci chalani odviesť svoje maximum a to sa dnes nestalo. Našimi najlepšími hráčmi dnes bol Kubo v bráne, Gary a Filip. Ostatný predviedli dobré výkony, ale nevyhli sa chybám.