Fantastické výkony v Topoľčanoch !

V štátny sviatok 17.11.2016 sme vycestovali na kvalitne obsadený turnaj do Topoľčian. Turnaj sa hral s počtom hráčov 1 + 4 a zúčastnilo sa ho 8 družstiev rozdelených do dvoch skupín:  Skupina A FK Rača, Spartak Trnava, AS Trenčín, MFK Topoľčany červení a skupina B: FK Senica, MFK Ružomberok, FK Inter BA a MFK Topoľčany biely. Po fantastických výkonoch na turnaji nakoniec obsadili skvelé 2.miesto! Výborne zorganizovaný turnaj , ktorého jediným negatívom bola jeho dĺžka vyše 8 hodín (v priebehu turnaja sme mali dve dvojhodinové pauzy).

V bráne predvádzal skvelé čítanie hry a výbornú rozohrávku Ferko. Obrancovia Domčo, Jony a “bracháči”  mimo finále pracovala spoľahlivo a zaslúži si pochvalu. V útoku sa striedali Tobi, Benji, Dado a Matúšovia – vytvárali si tlak, atakovali súpera, vytvárali si veľa šancí, dali krásne góly – takže veľká pochvala všetkým. Poďakovanie si zaslúžia tradične aj rodičia a rodinní príslušníci  za odvoz , férové povzbudzovanie a podporu počas celého roka.

FK Rača reprezentovali: Ferko Tolt, Jonáš Minár, Dominik Bachan, Jarko Červinka, Lukáš Červinka, Matúš Almáši, Benjamín Zajko, Tobias Janči, David Lang a Matúš Bednárik.

20161117_Topolcany[2903]

Zápasy FK Rača:

FK Rača – Spartak Trnava  2 : 3 (Jarko, Tobi)

Otvárací zápas celého turnaja priniesol výborný futbal. My sme boli lepší, súper šťastnejší .

FK Rača – AS Trenčín 5 : 4 ( Tobi 2, Jarko, Benji, Matúš B.)

To bol zápas! Súpera sme celý zápas zvierali pred ich bránou vyhrávali sme 1:0, 2:1, 3:2, súper vždy vyrovnal, išiel do vedenia 3:4, ale račanskí chalani to nevzdali a otočili na 5:4. Trenčania dali všetky góly z diaľky, teda majú tam “bombardérov”! Na konci tlieskala celá hala tomuto predstaveniu!

FK Rača – MFK Topoľčany červení 1 : 0 (Jarko)

Zápas so snaživým súperom sme hrali  na jednu bránu, ale brankár súpera chytal fantasticky. Víťazný gól sme strelili minútu pred koncom.

Semifinále: FK Rača – MFK Topoľčany bieli 4 : 1 (Domčo, Tobi, Matúš B., Jony)

Suverénny výkon, súpera sme zvalcovali, jediný gól dal až v závere zápasu.

Finále : FK Rača – Spartak Trnava 1 : 7 (Tobi)

Vo finále sme nezopakovali výkon z predchádzajúcich zápasov. Najkvalitnejší súper v blízkom okolí nás vôbec nešetril. Pod náš výkon sa podpísal aj fakt, že vo všetkých zápasoch sme preferovali náročný ofenzívny spôsob hry a vo veľmi dlhom turnaji nám proste došli sily.

• Cervinka

Skvely turnaj a skvele umiestnenie. Gratulacia chalanom aj trenerom 😉