U 9 Zimná halová liga prípraviek

V zimnej časti sezóny 2018/2019 sa už tradične zúčastňujeme v telocvični Na Pántoch Zimnej halovej ligy prípraviek o pohár predsedu ObFZ Bratislava mesto, ktorým je náš dlhoročný hráč Ľubomír Suchý. Túto sezónu ZHL je v dvoch kategóriách: hráči nar. po 1.1.2008 (kategória U 11) a hráči nar. po 1.1.2010 (kategória U 9). Okrem družstva FK Rača “B” , ktoré tvoria hráči širšieho kádra ročníka 2011, sú 2 kolá pred koncom všetky družstvá v hre o 1. miesto v turnaji.

Prinášame prehľad výsledkov FK Rača “A” v kategórii U 9.

Komentár k zápasu:

Nedeľné popoludnie bolo pre chlapcov z U9 v znamení zápasu 6. kola ZHL prípraviek o pohár predsedu OBFZ BA-M. Oproti predchádzajúcim zápasom  boli spravené drobné zmeny v zostave, keď Dominik Ščibrány sa postavil do brány a Matúš Havel do obrany a prvýkrát nastúpil aj Hugo Hrušovský. Prvé minúty zápasu nepotvrdili papierové predpoklady a náš súper z Ivanky p/D po rýchlych protiútokoch dvakrát skóroval. Za stavu 0:2 nastúpila druhá zostava, v ktorej Oliver Havrilla svojim hetrikom vrátil Raču do hry. V druhom polčase Filip Gyepes využil situáciu v bránkovisku súpera a zvýšil na 4:2. Následne Matúš Havel zobral súperovi loptu v strede ihriska a ľahkou strelou do stredu brány prekvapil brankára a zvýšil na 5:2. No v zapätí Matúš neubránil súpera  pred svojou bránou  a súper znížil na 5:3. Rača už zápas nepustila a pár minút pred koncom Lukáš Marčan potvrdil víťazstvo Rače na 6:3.

Družstvo  v zložení Marčan, Gyepes, Puliš, Havrilla, Hybský, Havel, Havran, Hrušovský H., Ščibrány podalo bojovný výkon. Veľmi nás prekvapil Hugo Hrušovský, ktorý sa nebojácne púšťal do každého súboja o loptu a dokázal s chalanmi udržať výsledok.

7.kolo :  10.02.2019 17:00 Kalinkovo – Rača „A“

TABUĽKA                                    R        P          Skóre         Body

1. Rača „A“                   6        5         0        1            29:19           15

2. Kalinkovo                 6        5          0        1            25:36           15

3. NMŠK „B“                6        4          0        2             37:12          12

4. Vajnory „B“             6         3          1        2             40:22          10

5. Bernolákovo „A“    6         2          1        3             17:15            7

6. Nová Dedinka         6         1          2         3            16:17            5

7. Ivanka p/D              6          1          0         5            10:30            3

8. Vrakuňa                  6          1          0         5            11:34            3