U 9 Bohatý program cez víkend 09.-10.02.2019

Družstvo FK Rača U 9 malo ako už tradične bohatý víkendový program:

Sobotné predpoludnie bolo v znamení priateľského zápasu s Futbalovou Akadémiou Lafranconi. Chlapci začali opatrne ako keby v nich doznievali spomienky z posledného ligového zápasu, ktorý prehrali. Hra bola postavená  na rozohraní hry od brankára smerom k obrancom a následne k útočníkom. Hráči si nahrávali a opatrne presúvali hru dopredu. Postupne získavali odvahu a prebrali iniciatívu na ihrisku. Menili si herné pozície. Do hry sa tiež aktívne zapájal aj náš brankár Adam Lang, ktorý svojou hrou sa stal často krát aktívnym piatym hráčom na ihrisku. Herná prevaha chlapcov z FK Rača U 9  bola nakoniec potvrdená výsledkom 5:1.

Góly:   Havel 2, Ščibrány 1, Gyepes 1, Korček 1

Zostava :Havrilla, Ščibrány, Havel, Havran, Lang, Gyepes, Cintula, Markovič, Korček K. , Puliš

dav

Po sobotňajšom prípravnom zápase sme v nedeľu doobeda odohrali turnaj vo Svätom Jure kde sme si postupne zmerali sily s mužstvami FK Rača U10 1:5 (Havrilla), FK Inter BA 3:3 (Havrilla 2, Gyepes) a Slovenský Grob 0:4. Chlapci sami zistili kde sú ich slabosti a kde treba viac pridať. Turnaj splnil moje očakávania, vyskúšali sme si hrať proti starším chlapcom a verím že nám to pomôže v zlepšovaní sa.

Hráči : Lang, Korček, Cintula, Gyepes, Havrilla, Teplý, Marko, Plavecz, Hrušovský T., Kaksa

dav

Futbalový víkend chlapci z FK Rača U 9 zakončili zápasom 7. kola ZHL Prípraviek o pohár predsedu OBFZ BA-M. V poslednom  zápase ligy nás čakalo mužstvo z Kalinkova, ktoré bolo na druhom mieste za Račou.

Už prvý polčas ukázal, kto je pánom hry dnešného zápasu. Ešte neskončila ani prvá minúta a Rača inkasovala svoj prvý gól. Súper dominoval na ihrisku počas celého prvého polčasu a Rača sa dostala do protiútoku iba sporadicky. Súper mal prevahu  technicky a herne.  Vedenie lopty a presnosť nahrávky je to, čo nám dnes chýbalo a práve to sú tie veci, ktoré pravidelne trénujeme na tréningoch. Rýchlosť súpera a presnosť nahrávok sa podpísali pod výsledok prvého polčasu 0:3 pre nášho súpera.

V druhom polčase po ďalšom inkasovanom góle do našej siete,  súper trocha poľavil a Rača sa postupne dostávala do protiútokov. Hru sme presunuli  na stranu súpera. Chlapci sa intenzívnejšie púšťali do súbojov, čo nám prinieslo oživenie hry v náš prospech. Tri strelené góly do súperovej siete oživili našu hru. Naše nádeje opätovne schladil hráč Kalinkova, ktorý prestrieľal našu obranu. Ešte v závere hry Alex opečiatkoval brvno súpera, no to už nič nezmenilo na našej prehre s Kalinkovom 3:8.

Góly: Havel 2, Ščibrány 1

Zostava: Hybský, Havel, Havran, Lang, Markovič, Marčan, Teplý, Puliš, Ščibrány