U 8 na turnaji v Gattendorfe

V nedeľu 21.05.2017 sme sa zúčastnili na turnaji v rakúskom Gattendorfe. Hralo sa na ihrisku rozmerov cca. 32 x 23 m, na brány 1,5 x 2,5 m s počtom hráčov 1+4, hracím časom 1 x 11 minút. Celý turnaj sme predvádzali pekný technický futbal s množstvom prihrávok a streľby. Veľká pochvala všetkým zúčastneným za predvedené výkony. Potešili trénera, rodičov aj fanúšikov račianskeho futbalu.

FK Rača reprezentovali : Ferko Tolt, Domča Mišúthová, Benji Zajko, Dado Lang, Sylvo Štrokendl, Max Fischer, Matúš Almáši, Matúš Bednárik, Luky Paliatka a Alex Horváth.

Výsledky FK Rača:

FK Rača – ESV Parndorf  0 : 0

Mali sme prevahu, nevedeli sme ju strelecky zúročiť

FK Rača _ Gattendorf  1 : 0 (Max)

Šancí sme si vytvorili habadej, nastrelili sme dvakrát konštrukciu brány.

FK Rača – SC Neusiedl  0 : 2

Smolný zápas sme si prehrali chybami v obrane, keď sme inkasovali v 1. minúte keď súper z autu prehodil Benjiho a voľný útočník skóroval. Na 0:2 zvýšil po dlhom odkope, keď Ferko zacúval do brány, miesto pohybu k lopte. Znížili sme, mohli sme aj vyrovnať či vyhrať, ale strely išli tesne vedľa.

FK Rača – ASV Nickelsdorf  2 : 1 (Benji, Alex)

Snaživý, behavý súper išiel do vedenia, keď ich dlhý odkop napáli Luky v bráne priamo do atakujúceho útočníka, od ktorého lopta putovala do prázdnej brány. Stav sa nám podarilo otočiť peknými gólmi.

FK Rača – NMŠK 1992 BA  3 : 0 (Dado , Sylvo, Alex)

V poslednom zápase bolo na programe bratislavské derby,sme predviedli náš najlepší výkon, hlavne sme gólami zakončili šance. Vo výbornom zápase sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, ale v súperovej bráne čaroval šikovný – vysoký brankár, ktorý vyrazil niekoľko „gólových“ striel.