U 8 – 2.miesto na turnaji v Novom Meste nad Váhom!

V sobotu 3.6.2017  družstvo FK Rača U 8 vycestovala na turnaj do Nového Mesta nad Váhom. Turnaja sa zúčastnilo 16 družstiev, ktoré boli rozdelené do 4 skupín. Hralo sa na umelej tráve s počtom hráčov 1+4 , 1 x 15 minút. Že sa hralo na umelej tráve za tropického počasia bolo jediným negatívom turnaja. Vo všetkých zápasoch (až na finále) sme mali prevahu, súperov sme zatlačili na ich polovicu a bolo len otázkou času, kedy skórujeme. Pozitívne bolo, že sa strelecky presadili všetci hráči v poli ! Nakoniec sme obsadili celkové 2.miesto, ku ktorému a k výkonom na turnaji ,chlapcom gratulujem. Cenu pre nášho najlepšieho hráča si prevzal Tobi a pohár za 2.miesto si odniesol Jony.

FK Rača reprezentovali: Luky Paliatka, Jarko Červinka, Luky Červinka, Tobias Janči, Jonáš Minár, Matúš Almáši, Matúš Bednárik, Domčo Bachan a Dado Lang.

20170603_NMnV

Zápasy FK Rača :

Skupina D : FK Rača – Sereď 4 : 0 (Dado L. 2, Matúš B., Matúš A.)

Skupina D : FK Rača – Bánovce nad Bebravou 4 : 2 (Tobi 2, Matúš B., Jarko)

Skupina D : FK Rača  – Spartak Myjava 8 : 0 (Tobi 4, Matúš A. 2,  Domčo, Jarko)

Štvrťfinálová skupina : FK Rača – Nové Mesto nad Váhom 1 : 1 (Jony)

So snaživým súperom sme mali celý zápas prevahu, útočníci súpera boli cielene za našimi obrancami, ktorí im niekedy nevenovali pozornosť – tak padol aj ich gól.

Štvrťfinálová skupina : FK Rača – SK Vacenovice 1 : 0 (Matúš A.)

Zápas na jednu bránu, súper hral fyzický futbal a mal v bráne šikovnú brankárku. O našom víťazstve sme rozhodli minútu pred koncom.

Semifinále : FK Rača – ŠK Vrakuňa 1 : 1 (Jony) 5 : 4 na pokutové kopy

V semifinále bolo bratislavské derby, mali sme viac z hry súper dobre bránil a vyrážal do protiútokov. Išli sme do vedenia , ale 2 sekundy pred koncom zápasu sme inkasovali po peknej akcii a strele súpera. A tak prišli na rad penalty: v 1.sérii všetci strelci bezpečne premenili (od nás Tobi, Luky a Jarko), potom súper dal, Domčo tiež, súperovu strelu Luky P. vyrazil a tak o postupne do finále rozhodol Jarko.

Finále : FK Rača  – Baník Prievidza Horná Nitra 0 : 1

Vo finále s výborným súperom, ktorý nás zatlačil sa hral pekný futbal. Svojimi zákrokmi nás držal v hre o 1.miesto Luky v bráne. My sme svoje šance tiež nepremenili a tak o víťazovi rozhodla situácia po rohu súpera, keď im loptu nešťastne zastavil náš hráč a strelec loptu napálil do našej brány. Súperovi gratulujeme k víťazstvu.