6. kolo ZHL LP Domino “B” – FK Rača “B” 0:5

Šiestym kolom sa začala záverečná fáza turnaja. Vstup do zápasu bol trochu rozpačitý a nemohli sme sa presadiť. Potom som sa chvíľu nepozeral a skóre otvoril Jurko svojim premiérovým ligovým gólom. Chvíľu na to Erik dôsledne sledoval loptu a zvýšil na 0:2. Tak skončil aj polčas. Súper mal jednu vyloženú šancu, ale Kubo útočníka s pokojom vychytal. Druhý polčas patril Viktorovi, ktorý sa prezentoval čistým hetrikom. Na 0:3 zvýšil Viki po Leovom šikovnom rozohratí rohu. Musím povedať, že tento náš “benjamínček” dáva do rozohrávky štandardiek prehľad a myšlienku. Svoj druhý gól pridal Viki po peknom uvoľnení sa. Potom sme tradične nepremenili penaltu. Boris vystrelil tvrdo a len o pár centimetrov minul pravý vinkel 🙂 Škoda, že sa rozhodca upískol pri faule na Lea, pretože ten akciu dokončil a dali sme gól. Nič to, Borisovu minelu z penalty napravil zase Viki a dokončil svoj hetrik, 0:5. Môžem povedať, že sme mohli vyhrať aj viac, mali sme ešte ďalšie šance, ale Jurka, Maťa B. aj malého Lea brankár vychytal. Páčilo sa mi ako Erik ťahal loptu do strany a odtiaľ sa snažil strielanými prihrávkami prekvapiť brankára, resp. prihrať. V niektorých prípadoch mohol možno prihrávať skôr, ale je tam náznak a snaha tvoriť hru. V druhom polčase mal súper asi dve šance, ale Kubo si čisté konto ustrážil. Dnes si zahrali všetci rovnomerne a celému družstvu patrí za výkon pochvala.

• Pingback: FK Rača » Zimná halová liga prípraviek()