5. kolo ZHL ŠK Vrakuňa “B” – FK Rača “B” 0:2

Naše B-čko U9 konečne vyhralo. Hrali sme proti rovnocennému súperovi s výbornou brankárkou v bráne. O hlavu vyššia ako všetci chalani, výbornými odkopmi naháňala nášmu Erikovi strach 🙂 Ani sa ju nepokúšal atakovať, našťastie ho zastúpil Viki a plnil tieto povinnosti. Zápas bol vyrovnaný, no vyložené šance neboli ani na jednej strane. Do vedenia nás dostal Boris dobre kopnutým autom, ktorý pred bránou tečoval súperov obranca. V závere polčasu vystriedal neistého Mareka v bráne Kubo. Môžem povedať, že v druhom polčase chytil dve súperove tutovky. Dnes to bol Borisov zápas. Z priameho kopu nastrelil brvno. Potom z NVK od polovice ihriska zasušil bombu, do ktorej radšej nikto nedal hlavu. Škoda, lebo dal gól, ktorý nemohol byť uznaný a pritom stačilo loptu len zľahka pohladiť. Viem, dobre sa mi to hovorí, časom sa to chalani naučia. Nakoniec však Boris pridal aj druhý gól, keď z rohu malý Leo zahral signál a Boris nekompromisne zavesil. V závere zápasu sme zle striedali, chalani, ktorí mali ísť dolu nepočúvali a tak sme boli na ihrisku 7-mi. Rozhodca potrestal Erika žltou kartou a dve minúty sme hrali so 4-mi hráčmi. Súper však presilovku nevyužil, dokonca sme dvakrát pohrozili my. Gól už nepadol žiadny a tak sme vyhrali. K výkonu rozhodcu, no comment! Chválim všetkých chlapcov a Valu, hre občas chýba myšlienka, hráčom technika, ale je tam srdce a to je dôležité. Dnes špeciálne chválim Borisa za góly, Gorana za dobrú hru v obrane a Kuba za výkon v bráne. Super!