5. kolo ZHL ŠK Vrakuňa “A” – FK Rača “A” 5:4

Úvod zápasu nám vyšiel. Prvým gólom sa prezentoval Adam Horváth, ktorý odrazenú loptu dobre trafil a viedli sme. Ďalší gól pridal Mário, ktorému priťukol loptu Maťo Šrenkel. Chvíľu na to súper rozohral roh a bolo 1:2. Potom Tomáš Tallo šikovne rozohral aut a Mário pekným padáčikom zvýšil na 1:3. Lenže chalani nechali utiecť dvojicu útočníkov a polčasový stav bol 2:3. Z druhého polčasu som videl len posledných 5 minút. Avšak podávam informácie a dojmy, ktoré zachytili rodičia a Miťo. Do druhého polčasu chalani
nastúpili nesústredene a z určenej taktiky nedodržiavali takmer nič. Po súperovom aute sa odrazila lopta od nášho brániaceho hráča a z brejku sme inkasovali, 3:3. O chvíľu, po zahratom rohu už bolo 4:3. Za tohto stavu som už zápas sledoval a videl som ako Mário zavŕšil svoj hatrick. Chválim Tomáša Juríka, ktorý pohotovo rozohral roh a pripravil šancu Máriovi. V nastavenom čase (neviem z akého dôvodu) po veľkej chybe nášho brániaceho hráča, ktorý súperovho útočníka odprevadil do nášho pásma len pohľadom, sme dostali piaty rozhodujúci gól. Smutné je, že David jeho strelu len prekvapene pozoroval. V záverečnom tlaku Mário ešte stihol nastreliť žrď. Čo mám povedať? Hrali sme proti súperovi, ktorého kvality poznáme. Chalani však majú na to, aby takéto zápasy vyhrávali. Musia však hrať na plný plyn celý zápas, nestačí iba 15 minút, alebo že naozaj chce len jeden. Koncentráciu je treba udržať až do záverečného hvizdu rozhodcu. Slzy v šatni už nič neriešia. Dnes už zvýšili hlasové decibely aj rodičia, ktorí to bežne nerobia, aj to je dôkazom toho, že to na ihrisku nebolo ono! K výkonu rozhodcov sa vyjadrovať nebudem, avšak ako prví nám pískali brankárove prekopnutie lopty z hry za polovicu ako porušenie pravidiel. Argumentovali pravidlami futsalu, podľa ktorých sa však tento turnaj nehrá. Citujem z technických ustanovení ObFZ BA mesto: “Ak je lopta v hre (brankár ju po strele chytil), pokračuje s ňou ďalej ako hráč (môže rozohrať loptu aj na súperovu polovicu HP)”. Asi niečomu nerozumiem 🙂 Nič to chalani, nabudúce to bude opäť lepšie.

• Pingback: FK Rača » Zimná halová liga prípraviek()

• Zuzana Tallová

…celý ten zápas bol aj tým ako rozhodca pískal dosť emotívny…

• Zuzana Tallová

…v piatok 3.2.2012 majú deti polročné prázdniny prosím dajte vedieť ako v piatok s tréningom…ďakujem
    Zuzana

• Julo

po prečítaní príspevku, na ktorom sa celá rodinka opäť bavíme, muám nasledovné otízky:
    – Leo sa pýta, prečo rozhodca nazapískal roh, ktoré dal súperov hráč 🙂 ?
    – mamka sa pýta, kedy bude voľný víkend, lebo chceme ísť lyžovať ?
    – a Ja som so zápasom spokojný, aj keď sme prehrali, ale na chalanoch bolo vidieť, že makali a dali do zápasu srdce. Rozhodca sa ešte učí 🙂

• Tréneri

1. Milý Leo, na niektoré otázky nepoznám odpoveď ani ja 🙂
    2. Pre maminu, víkend určite voľný bude, len neviem, či sa bude dať vtedy ešte lyžovať 🙂 (jarné prázdniny sú vaše)