4. miesto FK Rača U 9 v ZHL prípraviek.

V nedeľu 17.2.2019 vyvrcholila Zimná halová liga prípraviek o Pohár predsedu OBFZ BA-M finálovým kolom. FK Rača “A“ v súboji o 3. a 4. miesto sa stretla s FKP Dúbravka.

Chlapci z Rače nastúpili na ihrisko s odhodlaním zvíťaziť a vrátiť súperovi jesennú prehru. El Clásico začalo. Bol to súboj plný napätia a dynamiky. Už od začiatku bola Rača aktívnejšia a bojovnejšia. Ale ako to vo futbale býva, lopta je guľatá a nevyhráva sa len hrou, ale aj šťastím. Obrane Rače utiekol útočník súpera a strelou k tyči prekonal nášho Adama Markoviča v bráne. Adam v priebehu celého zápasu perfektne chytal a podržal chlapcov. Jednoznačne ukázal svoje brankárske kvality. Približne päť minút pred koncom prvého polčasu brankár súpera chytil loptu mimo brankoviska a rozhodca nariadil priamy kop. Priamy kop zahral  Matúš Havel prízemnou strelou k tyči a vyrovnal stav zápasu na 1:1.

V druhom polčase Rača dominovala na ihrisku, no strelecky sa už nepresadila. V závere nám chýbala v hre jednoduchosť a povestné futbalové šťastie. Nepodarili sa nám zakončiť rýchle protiútoky a jedna penalta. V riadnom hracom čase chlapci remizovali 1:1 a o víťazovi rozhodli penalty. FKP Dúbravka vyhrala na penalty 1:0 a chlapcom ostalo 4. miesto.

V našich srdciach sú aj tak víťazi a sme na nich hrdí.

Gól: Havel

Zostava: Markovič, Puliš, Hybský, Havran, Korček, Havel, Teplý, Havrilla, Ščibrány

IMG-20190217-WA0000