25.11.2012 – Turnaj U6-U7 Gbely – Na Záhorí víťazne !

V nedeľu 25.11.2012 sa naša najmladšia predprípravka U6, doplnená niekoľkými U7-kami (tohtoročnými menej skúsenými hráčmi) a posilnená brankárom Maťom zúčastnila halového turnaja v Gbeloch. Nominácia: 5xU6 L. Vajcík, A. Takács, D. Lenčo, A. Lenčo, M. Keszὂcze a 5xU7 R. Tománek, A. Janca, D. Stanovský, T. Miklovič a M. Fabšo. Hralo sa v dvoch trojčlenných skupinách. 12 minútové zápasy sa hrali systémom 4+1 na menšie bránky s rozmermi 2,5m x 1m. Prvé dva tímy postupovali zo skupiny do semifinále a následne sa hralo o umiestnenie. V našej skupine sme sa stretli s ŠK Slovan BA a SK Líšeň “B”. Nášmu U6-U7 mixu sa herne darilo (pre niektorých to bola turnajová premiéra), chalani predviedli víťazné ťaženie a turnaj bez inkasovaného gólu vyhrali.

1.zápas FK Rača – ŠK Slovan BA 1:0, úvodný zápas turnaja chalanom vyšiel, väčšinu zápasu sme tlačili Slovan pred ich bránu a nakoniec náš tlak korunoval gólom Robko.

2.zápas FK Rača – SK Líšeň “B” 6:0, proti ešte neskúsenému súperovi sme sa pomerne rýchlo začali presadzovať. Naša útočná hra slávila úspech. Skóre otvoril debutant Adam, ktorý dôrazne sledoval loptu a prekvapil brankára, 1:0. Potom sa peknou strelou prezentoval Tomi a bolo 2:0. Ďalší gól pridal výborne hrajúci Adam a chvíľu na to už Robko zvýšil na 4:0. Konečne sa presadil aj Lucas, ktorý veľa príležitostí spálil a skóre na konečných 6:0 stanovil Robko. Vyhrali sme skupinu a v semifinále nás čakal SK Líšeň “A”.

3.zápas semifinále: FK Rača – SK Líšeň “A” 1:0, A-čko SK Líšeň bolo ťažším súperom, predovšetkým dôraznejšie bránili a prehusťovali stred ihriska, čím sťažovali chalanom strelecké príležitosti. A tiež sa dostávali pred našu bránu a Maťo mal konečne trochu práce. Všetko však vyriešil a uhájil čisté konto. Náš postupový gól zariadil peknou strelou Lucas a to mal ešte jednu 100%-nú šancu, ale privysokou strelou dal gól len do hádzanárskej brány 🙂 Čakalo nás finále s MFC Viktória Trnava (v semifinále postúpili cez Slovan po napínavom jedenástkovom rozstrele).

4.zápas finále: MFC Viktória Trnava – FK Rača 0:1p (0:1 po rozstrele zo značky PK), obe semifinále priniesli zaujimáve súboje, ale najlepší futbal sa hral vo finále. Oba fankluby hlučne povzbudzovali a hnali svoje ratolesti do boja. Bol to obojstranne výborný zápas so šancami na oboch stranách. Hráči MFC Viktória predvádzali celý turnaj pekný futbal s pokusmi o kombináciu a aj proti nám sa presadzovali. Maťo chytil nariadený priamy kop súpera a zlikvidoval dva samostatné najázdy trnavských útočníkov. Naši chalani mali tiež niekoľko sľubných príležitostí. Vo finále hviezdil Robko (iba málokto verí, že tento chlapec začal trénovať v auguste tohto roka) a pripravil niekoľko šancí spoluhráčom. Dve šance spálil Lucas, ďalšie dve zase Adamko a sám Robko dvakrát nemieril presne. Výborný zápas skončil remízou a tak musel rozhodnúť rozstrel zo značky pokutového kopu. Ako prvý šiel do brány náš Maťo a súperovu strelu rukami vytlačil nad bránu. Za nás ako prvý išiel kopať Aďo (dnes sa mu herne nedarilo), bohužiaľ sa ukopol a jeho slabučkú strelu brankár chytil. Pri druhej strele súpera vytiahol Maťo bravúrny zákrok a prudkú strelu reflexívne pravou nohou vyrazil. Náš druhý strelec bol Tomi, ale jeho strela minula bránku. Tretí strelec Viktórie tiež minul bránku a tak sa k lopte postavil Adamko. Odohral celý turnaj v pohode a tak som si ho vybral ako čierneho koňa a veril som, že gól dá. Nemýlil som sa. Pekne umiestnenou strelou rozhodol finále v náš prospech.

Čo povedať? Mám radosť z chalanov, z predvedenej hry a srdečne im gratulujem. Určite prekvapili nielen mňa, ale aj rodičov. V bráne bol oporou Maťo, nedostal ani jeden gól a bol organizátormi vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja. Konštatujem však, že výborné výkony podávali aj brankári Slovana a SK Líšeň “A”. Musíme si však pre túto našu kategóriu vychovať nového gólmana. Formácie som dnes zložil rovnomerne, starší chlapci hrali v obrane a mladší hrali v útoku. Obrana (Robko – Dany, Tomi – Andy) hrala zodpovedne, podporovala útočenie a nerobila zbytočné chyby. V útoku sa striedali všetci mladší chlapci a pohľad na ich hru ma naozaj tešil. Výborný turnaj odohral Lucas, najviac prekvapil Adamko (prehľadom, dôrazom a aj umom), David bojoval a získaval dôležité lopty. Aďko sa dnes trápil, no aj také zápasy a turnaje bývajú. Nabudúce bude zase lepšie. Matejko je benjamínok, vyniká rýchlosťou, hra ho teší a bojuje ako lev. Robko sa tromi gólmi delil o najlepšieho strelca turnaja. V rozstrele bol nakoniec neúspešný a titul najlepšieho strelca získal hráč MFC Viktória. Napriek tomu získal Robko od organizátorov turnaja individuálne ocenenie ako “hviezda turnaja”. Zlaté medaily na hrudiach boli zaslúžené a získali sme pekný pohár. Ten si domov odniesli tentokrát brachači Lenčovci 🙂

Ďakujem chlapcom za peknú nedeľu, MFC Viktória za pozvanie na turnaj a samozrejme najväčšia vďaka patrí rodičom za čas dovoz chlapcov, servis okolo nich a za príkladné hlasné povzbudzovanie.

• Elsie kindji

RACA DOTOHO!!!!! 🙂

• GS

Klobuk dole Roman. Pod tvojimi vedenim deti dokazu zo seba dostat to najlepsie.

• Zuzana Tallová

…balhoželáme….

• Zuzana Tallová

….teda opravujem blahoželáme…. 🙂