22.9.2012 – U7 turnaj Trnava – 2. miesto

V sobotu, dňa 22.9.2012 odohrala naša najmenšia prípravka E, chlapci ročník 2006 a mladší, turnaj v Trnave. Turnaja sa zúčastnili: H. Holík, Š. Obernauer, Yanis Kindji, Ynes Kindji, M. Fabšo, L. Vajcík, R. Tománek, A. Takács. Našimi súpermi boli postupne FK Senica, SFM Senec a domáci Spartak Trnava a po obedňajšej prestávke sme odohrali odvety. V celkovom hodnotení sme po 4 víťazstvách, 1 remíze a 1 prehre skončili na druhom mieste, i keď dôležitejšie boli futbalové výkony malých adeptov a radosť z hry.

1. zápas FK Senica – FK Rača 0:6, Senica sa prišla na turnaj s novo sa formujúcim tímom 2006-iek a na ihrisku to bolo cítiť. Chalani ich nešetrili,s chuťou sa do nich pustili a góly začali čoskoro padať. Maťo v bráne bol takmer bez roboty. Naše góly stieľali Hugo 3, Yanis 2 a jeden pridal nováčik v tíme Robko.

2. zápas SFM Senec – FK Rača 0:3, súper bol trochu ťažší, mal urastenejších hráčov a ťažšie sme sa cez nich presadzovali. Napriek tomu sme udržali čisté konto a strelili súperovi tri góly. 2 strelil Hugo a jeden strelil malý Aďo, ktorý bol ďalším nováčikom v tíme.

3. zápas FK Rača – Spartak Trnava 0:3, zápas sme vôbec nezvládli. Hneď v úvode sme dostali gól od najlepšieho hráča turnaja, ktorý cez nás prechádzal ako cez kužele a nikto ho nedokázal brániť. To poznačilo celý zápas. Dostali sme ešte dva góly a niekoľko situácií zachránil Maťo. Keď už nebol na ihrisku kapitán Spartaka, hra sa vyrovnala a dostali sme sa aj do šancí.

4. zápas FK Rača – FK Senica 4:0, po obedňajšej pauze prišli narad odvety. Párky v bruchu akosi ťažili a nevedeli sme sa presadiť. Nastrelili sme 2x tyč, 3x sme tesne minuli bránu a ostatné šance nám zlikvidovala dievčinka v bráne súpera. Potom sme sa konečne presadili a v závere zápasu stihli súperovi streliť 4 góly. Prvý gól dal Robko, druhý dal Hugo a dva pridal Lucas (konečne).

5. zápas FK Rača – SFM Senec 6:2, v úvode to na jednoznačný priebeh vôbec nevyzeralo. Súper postavil do poľa brankára, mohutný chlapec s dobrou strelou. Hneď prvá strela skončila v našej bráne, keďže nikto z chlapcov dostatočne nevystúpil proti strelcovi. No, budil trochu rešpekt 🙂 Potom sa však rozohral Šimon a dvomi gólmi otočil skóre v náš prospech. Potom sa pridali Lucas, 2x Robko a ešte raz Šimon. Súperov strelec nám ešte stihol streliť jeden gól, ale to bolo zo Seneckej snahy všetko.

6. zápas Spartak Trnava – FK Rača 2:2, odvetu sme začali lepšie, predovšetkým zodpovednejšie v obrane. Hneď v úvode sme išli do vedenia po Hugovom góle. Ale potom sme dvakrát chybovali v obrane a najlepší hráč súpera nás potrestal. Odpovedali sme našim najlepším hráčom Hugom a zápas skončil spravodlivou remízou. Bol to pekný vrchol turnaja.

Turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Do tímu prišli dvaja noví chlapci Robko s Aďom, ktorí bez problémov zapadli a hneď v prvých zápasoch sa aj presadili. Vidím v nich veľký prínos a perspektívu do budúcnosti. Hugo Holík bol vyhlásený najlepším hráčom turnaja, ja len podotýkam, že s jeho výkonom som veľmi spokojný, avšak ako od kapitána tímu čakám od neho trochu viac, hlavne v dirigovaní spoluhráčov a v prihrávaní do lepšej pozície.

Ďakujem rodičom za čas, pomoc a za dovoz chlapcov na turnaj. Tréner

• admin

Ďakujeme za krásnu reprezentáciu chlapcom aj trénerovi.
    Máťuš