20.01.2013 – U8 na turnaji Viktória Cup víťazne!

V nedeľu 20.01.2013 sa naša prípravka D zúčastnila halového turnaja Viktória Cup v Holíči. Na turnaji nás reprezentovali títo hráči: Ynes Kindji, Yanis Kindji, Šimon Obernauer, Hugo Holík, Matej Fabšo, Alex Hipp, Michal Mikuš, Vladimír Bochnička a Antonín Osvald. Pod vedením kapitána Alexa, chalani spolu s Ynes v turnaji nenašli premožiteľa a po štyroch víťazstvách a jednej remíze v turnaji dominovali a zaslúžene ho vyhrali. Odohrali sme výborný turnaj, hráči potešili hrou a predovšetkým obrovským nasadením a chuťou po futbale. V každom zápase sa bolo na čo pozerať, výborne chytal brankár, obrana bojovala, pomáhala si a podporovala hru dopredu, útočníci kombinovali a vytvárali si strelecké príležitosti.

Miesto: hala SOŠ Holíč, vchod od ul.Moyzesova – od hlavnej cesty pred prvým kruhovým objazdom. http://goo.gl/maps/nkD0L
Hrací čas: 1×15 min., Systém: 4+1, max. 12 hráčov, striedanie hokejové, Hracia plocha: hrá sa na mantinely po oboch stranách ihriska, rohy sa kopú

V turnaji sme sa postupne stretli so Slovanom BA, Gbelmi, Lokomotívou Trnava, Tatranom Kohoutovice a domácou Skalicou.

1.zápas ŠK Slovan BA – FK Rača 0:2, turnaj sme začali proti známemu súperovi trošku zaspato, ale trvalo to iba chvíľu. Prvú šancu mal Slovan, krížnu strelu súpera som už videl v bráne, ale Maťo v úvode vytiahol zákrok ako z veľkej knihy a loptu smerujúcu k tyči prstami vyškriabal na roh. Potom sme nechali súpera ešte raz vystreliť a začali sme preberať iniciatívu. Náš prvý gól strelil Vladko. Fúú, ale aký? Podľa mňa najkrajší gól turnaja a kandidát do rubriky “Frajer na záver”. Alex rozohrával od polovice priamy kop a jeho polostrelu – poloprihrávku trafil Vladko ukážkovým volejom rovno pod brvno. Ak sa podarí bude aj video 🙂 Na 0:2 zvýšil Alex, keď mu popri mantineli posunul loptu Šimon. Veľmi podarený vstup do turnaja.

2.zápas FK Rača – Gbely 2:0, výsledok tomu nenasvedčuje, ale súper sa poriadne nedostal na našu polovicu a Maťo v bráne bol bez zákroku. Hralo sa iba na jednu bránu a len vďaka brankárovi súpera a našej streleckej nemohúcnosti ostalo skóre iba 2:0. Nastrelili sme tuším dve tyčky a nedali niekoľko tutoviek. Prvý gól dal Hugo po peknej Miškovej prihrávke a druhý pridal Alex po peknej akcii. Tondo prevzal loptu na pravej strane, prihral dlhú loptu Vladkovi a ten vyzval Alexa na zakončenie. Jednoduché a účinné.

3.zápas FK Rača – Lokomotíva Trnava 1:1, výborný futbal z oboch strán. Súpera sme pomerne skoro pustili do vedenia. Po jedinej chybe a nedorozumení v obrane sme inkasovali. Maťo zbrklo rozohral na Šimona obsadeného dvomi súperovými hráčmi a ten pod tlakom loptu stratil. Prvú strelu Maťo ešte vytlačil na tyč, ale druhú dorážanú už nestihol chytiť. To bol jediný gól, ktorý sme v turnaji dostali. Chalani s Ynes sa nevzdali a bojovali ako o dušu. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Šance boli tiež na oboch stranách. My sme chceli viac a tlačili sa pred bránu. Podarilo sa nám vyrovnať Alexom. Svoju chybu napravil Maťo a presnou rozohrávkou vyhodením lopty poslal Alexa do brejku. Išli spolu s Vladkom na jedného obrancu a keď som si už myslel, že Alex bude prihrávať, tak ten prekvapivou strelou spoza obrancu nachytal brankára na hruškách. V závere sme ešte mali šance, ale už bez efektu.

4.zápas Tatran Kohoutovice – FK Rača 0:3, Alexov zápas a jeho čistý hatrick 🙂 S neznámym súperom to bol aj napriek jednoznačnému skóre ťažký zápas. Okrem súpera sme sa borili aj s nepriazňou rozhodcu. Jeho rozhodnutia nepobúrili iba mňa, ale aj rodičov prihliadajúcich z terasy a ich nesúhlas si “pán sudí” určite vychutnal 😉 Najprv za stavu 0:0 odpískal Maťovi hru cez pol, hoci ten loptu chytil v hre. Protesty boli márne. Našťastie sme štandardku ubránili. Potom Hugov súboj o loptu so súperom zapískal ako náš faul. Škoda reči. My sme si hrali svoju hru. Prvý gól padol po osi Maťo – Tondo – Alex. Maťo rozohral napravo Tondovi, ten presnou prihrávkou krížom na druhú stranu Alexovi a ten sa nemýlil. Pri druhom góle zabojoval sám Alex, loptu vybojoval a zakončil. Na tretí gól mu prihral výborne hrajúci Vladko. Mali sme ešte ďalšie šance, ale už sme ich nepremenili. Súperov bodyček na malého Huga v šestnástke ostal bez povšimnutia a teda aj bez trestu. To už som bol fakt nas…rdený, ale to už bol našťastie koniec zápasu. Napriek tomu to bol výborný zápas a súper si tiež vypracoval šance, ktoré však Maťo aj za pomoci obrany všetky zlikvidoval.

5.zápas Skalica – FK Rača 0:1, bol to zápas o prvé miesto, chalanov som však držal ďalej od tabuľky a nepripúšťal žiadne kalkulácie. Skalica sa postupne zlepšuje a na takmer domácej pôde hrala bojovný futbal. My sme nastúpili po dlhšej pauze a prvé striedania to bolo cítiť. Súper začal lepšie a niekoľkokrát ohrozil Maťa v bráne. My sme sa však rozbehli a postupne prebrali iniciatívu. Mali sme niekoľko šancí, ale bez úspešného zakončenia. Tondo nastrelil z diaľky brvno, Miško zase trafil tyč. Zápas ako správny kapitán rozhodol opäť Alex. Vedenie sme si už ustrážili a doviedli zápas do víťazného konca.

Turnaj sme zaslúžene vyhrali. Hrali sme behavý nátlakový futbal, s dobrými a hlavne presnými prihrávkami. Každý jeden hráč si dovolil súboj jeden na jedného. Obrana fungovala v zložení Tondo – Šimon a Yanis – Ynes, obe dvojice sa výborne dopĺňali a pomáhali si. Bola radosť na nich pozerať. Neraz predviedli perfektné križovanie a preberanie si hráčov. Špeciálne Tondo ma v obrane potešil. Na takýchto výkonoch chcem v budúcnosti stavať. Spolupráca s brankárom, prehľad v hre a presná prihrávka. Za obranou stál takmer bezchybný Maťo. Čo sa týka zákrokov v bráne tak úplne bezchybný. 1 gól v piatich zápasoch je slušná vizitka. Dali sme 9 gólov, z toho Alex dal 7 a bol vyhlásený ako najlepší strelec turnaja. Gratulujem. Dnes s ním v útoku hral Vladko a ich spolupráca fungovala perfektne. Druhá útočná dvojica za nimi v ničom nezaostávala a v zložení Miško – Hugo si vytvárala dostatočné množstvo šancí, čo ma veľmi teší. Hoci sú obaja fixovaní na loptu a góly, majú náznaky spolupráce, čo je prísľubom do budúcnosti. Dnes sa strelecky nedarilo Miškovi, ten dnes zahodil aj nezohoditeľné 🙂 V každom zápase mal minimálne dve šance volajúce po góle. Asi 2-3 krát nastrelil tyč. Nevadí, napriek tomu ma jeho výkon potešil. Bojoval, pomáhal brániť a Hugovi prihral na gól. A čo je úplne super, obe štvorice hrali v nemennom zložení a aj ich nasadzovanie bolo plus – mínus rovnaké. Poviem to úprimne, dnes ma všetci svojou hrou, prístupom a vlastne všetkým prekvapili a samozrejme potešili. Určite aj rodičov. Ynes a chalani! Ešte raz ďakujem a gratulujem.

Ďakujem rodičom za čas, dovoz hráčov na turnaj a servis okolo nich.

 • GS

  Gratulujeme k vitazstvu ! Super sa to cita. Pekny clanok. Chalani su sikovni. Alexovi gratulujeme k najlepsiemu hracovi turnaja.

  • Trener PPR

   dakujeme 🙂

 • admin

  Gratulujem k víťazstvu a krásnemu reprezentovaniu Račianskeho futbalu Romanovi a jeho zverencom.
  P.M.

 • Zuzana Tallová

  ….Roman, tešíme sa s chalanmi …. výborne sa čítajú takéto informácie …komentár ako vždy parádny… 🙂 …

 • Igor

  ako tradične , super komentár k zápasom až si pripadám že som tam bol osobne 🙂 a skvelý výsledok . Gratulujeme chalanom a trénerovi k zaslúženému viťazstvu . I+G+J

 • Julo

  Parada… Som milo prekvapeny, ked sa pozriem, ake muzstva tam hrali (v porovnani s poslednymi turnajmi) tak paradny vysledok…

  Rača rocks …

 • Elsie Kindji

  RACA DOTOHO !!!! 🙂