2.miesto na turnaji M.Grendára

Turnaj 13.2.16

Turnaj M. Grendára

V sobotu 13.2.2016 sme sa zúčastnili halového turnaja M.Grendára v športovej hale Mladosť.  Hralo týchto 7 statočných v bráne Paťko Zajko, v obrane boli Kubko Brňák, Timko Toplanský a výborne zapadol nový hráč Jakubko Karul. V útoku sa striedali Vilko Jurdík, Siniša Belay a Aďko Androvič.

• FK RAČA – SFC KALINKOVO 2:0

Súpera, ktorý nahradil na turnaji  Karlovu Ves sme hneď v 1. minúte zaskočili gólom, keď po samostatnej akcii Vilko nedal brankárovi súpera šancu, 1:0. V 4. minúte mohol Aďo zvýšiť po nahrávke Kuba K.  V 8. minúte po Sinišovom páse Vilko nepremenil  samostatný nájazd. Zvýšiť naše vedenie mohol aj Timko v 10. minúte, ale potom ako prešiel cez 3 hráčov súpera nebol úspešný zoči-voči brankárovi. Hneď z protiútoku sa súper snáď jediný raz dostal pred nášho brankára, ale Paťko vytiahol výborný zákrok  a šancu zlikvidoval. Keď sa už zdalo, že zápas skončí 1:0, Timko vybojoval loptu v strede ihriska, posunul Sinišovi, ktorý vyriešil situáciu 2 na 1 pasom Vilkovi a ten sám pred brankárom nezaváhal  a upravil na  2:0.

• FK RAČA – FŠ Roberta Hanka Moravany 2:0

Proti novému súperovi sme začali aktívne a Timko v 2. resp. Kubo K. v 5. minúte nebezpečne zahrozili a len tesne minuli bránu súpera. V 7. minúte Vilko so Sinišom zdvojili aktívne rozohrávajúceho brankára súpera a Timko nezaváhal 1:0. V 9. minúte bolo už 2:0, keď strelu Kuba K. ešte brankár súpera vyrazil, ale len k Sinišovi, ktorý nezaváhal. Potom sme už len aktívne kontrolovali výsledok a súpera sme k ničomu nepustili.

• FK RAČA – SDM DOMINO 0:0

Proti tradičnému súperovi to bol taktický boj v strede poľa bez šancí na obidvoch stranách.

• FK RAČA – FALAF FTVŠ UK (Lafranconi) 2:1

Tento súper skončil na minulom memoriáli na 2. mieste a kvalitný futbal predvádzal aj teraz. Avšak  naši chlapci sa nezľakli a už v 2. minúte po nahrávke Kuba K., Siniša mohol streliť úvodní gól, ale vybiehajúceho brankára neprekonal. Ešte v tej istej minúte však Vilko zobral loptu obrancovi a svoj nájazd premenil – 1:0. Súper v 5. minúte kontroval z rýchleho brejku, keď síce Paťko výborne zmenšil strelecký uhol, ale útočník súpera presnou strelou, ktorá sa ešte odrazila od ľavej tyčky, vyrovnal na 1:1. Potom to bol boj o každú loptu hlavne v strede poľa, hoci pekné strely na bránku súpera vyslali Kubo K. a Vilko. Tie sa síce neujali, ale v 11. minúte Paťko umným vybehnutím zastavil akciu súpera a dlhým pasom cez celé ihrisko vyslal Vilka do nájazdu. Vilko najskôr opečiatkoval brvno, ale z dorážky sa nemýlil – 2:1 !

V poslednej minúte ešte sme mohli výsledok prikrášliť, keď Timko v strede poľa vybojoval loptu, vysunul na krídlo Sinišu, ten od  pravej „rohovej zástavky“ odcentroval Vilkovi pred bránu, ale Vilkov volej minul pravý vinkel snáď o 20 cm. Nevadí, výsledok nás posúval do finále ako víťaza základnej skupiny.

• FINÁLE: FK RAČA – FA Bratislava 0:0, 0:2 po penaltách

Finále proti domácemu tímu sme nezačali zle a už v 4. minúte Kubo K. pekne vysunul Vilka, ale ten v nájazde prestrelil bránku súpera . Následne ešte Timko pekne otestoval zo strednej vzdialenosti brankára domácich.  V druhej polovici finále sa začali presadzovať domáci, ale Paťko ich šance zo 7. resp. v 12. minúte (dokonca 2x) zlikvidoval a udržal nás v hre až do penált. Rozstrel zvládli lepšie domáci a stali sa víťazmi turnaja.

Hodnotenie turnaja je veľmi pozitívne nakoľko chlapci hrali v podstate bez striedania a paralelne hrali turnaj vo FUTBOXE, kde hrali vo finále s domácim FA BA. Tam hrali 3 dvojice po 2min., akoby v klietke lebo dookola bol mantinel a sieťka. Chlapci sa veľmi tešili a užívali si FUTBOX, ale vo finále prehrali len o jeden gól s domácim mužstvom a padla nejedna slzaL .

Po celý turnaj dodržiavali taktické pokyny. Boli tam aj náznaky pekných akcií a nahrávok, ktoré trénujeme na tréningoch. Bojovali so srdiečkom a  celý turnaj si užívali. Škoda tých penált vo finále, ale to už je vabank, plus je pravda, že na tieto akcie ich špeciálne nepripravujeme L .

Paťko bol vyhlásený ako najlepší brankár turnaja a Vilko ako najlepší strelec. Pohár za druhé miesto po hlasovaní hráčov si odniesol Jakub Karul.

Ďakujem za výborný servis od všetkých rodičov počas turnaja a Ivanovi Belayovi ďakujem za komentár k turnaju.

PS: ak máte niekto ešte nejaké ďalšie fotky z turnaja, prosím pošlite mi ich. Ďakujem!