Počas Račianskych hodov v nedeľu 07.05.2017 prvý raz prebehla akcia „Račania v pohybe“. Bola to prezentácia Račianskych športových klubov na štadióne Pozemného hokeja na Jurkovičovej ul.
Strojcom myšlienky bol predseda KPH Rača Peter Romanec, ktorý v spolupráci s Marekom Porvazníkom (MČ Rača) , Michalom Vargom (triatlon – manažér a brat nášho úspešného triatlonistu Riša Vargu), mnou (FK Rača – OZ Kengura) a Borisom Topšičom (boxeristi z Rače). Škoda počasia malo prísť športových klubov viac, len ešte ráno o 8.00 hod pršalo. Aj tak na prvý raz bolo podujatie myslím výborné a asi ho budeme organizovať na hody vo väčšom počte.
Podujatie bolo pre dospelých aj deti, kde si mohli vyskúšať rôzne športy. Pre deti boli na každom stanovišti pohybové hry, kde dostali pečiatku a po absolvovaní všetkých mohli vyhrať v záverečnej tombole. Triatlon ponúkal pretekársku dráhu na rýchlosť a šikovnosť. Pozemný hokej uzavreté ihrisko na zápas pozemného hokeja a malú dráhu na šikovnosť z hokejkou. Boxeri skúšku odvahy a rýchlosti rúk. Futbalisti dráhu na rýchlosť, koordináciu, výbušnosť a obratnosť. Popritom najmenšie kategórie U6,U7,U8 si zahrali zápasy na dvoch ihriskách. Záujemcovia si mohli vyskúšať streľbu na veľkú bránu, odrazové sito, sensebal a boli odmenený sladkosťami , nálepkami a medailami FK Rače.
Akciu navštívil aj Juraj Madzin -poslanec Rače, ktorý vylosoval aj tombolu a hokejista Lukáš Kozák (Slovan, Záhreb), ktorý mal podpisovú akciu s kartičkami. Vydarené športové podujatie ukázalo , že športu sa v Rači darí a pre deti sa v Rači naozaj niečo robí. Akciu podporil aj vicestarosta Rasťo Žitný.
Ďakujem Duškovi Ščibránymu za pomoc a dovoz vecí, rodičom a spoluorganizátorom za pekné predpoludnie a vydarené podujatie. Klubu Pozemného hokeja za priestory a myšlienku.
Pavol Máťuš – FK Rača, Peter Romanec KPH Rača.

 

Share Now

Related Post