16.kolo prípravky PMC U9 FK Rača – FC Petržalka Akadémia 6:1

Dnes o 11:30 hod sme privítali chlapcov z FC Petržalky. Nabudení a motivovaní chlapci chceli odčiniť a vrátiť jesennú prehru súperovi ( 4:1 ) …

Medzi žrde sa postavil Adam, obrana Jakub Timko, Kubo. V útoku sme mali až 7 hráčov – Dávid, Matej, Dominik, Siniša, Aďo, Paťo, Vilko, Maxo…

My – tréneri a aj diváci sme boli napätí a zvedaví, ako sa chlapci popasujú s dnešnou výzvou…..

A začali sme výborne. Agresívnou hrou a napádaním sme zatlačili súpera a hrali na jeho polovici. Útok pekne zbiehal po krídlach , zvlášť Matej v úvode na nich platil… Naopak, naši obrancovia perfektne eliminovali petržalských útočníkov… Viselo to vo vzduchu a nakoniec to prišlo … !!! Vilko zahrával roh, ktorý preletel šestnástkou a Jakub presne trafil … 1:0. Chalanov gól nakopol, búšili naďalej a po sérii osobných súbojov neúnavní Timo zvýšil na 2:0 …O chvíľu Jakub svojim druhým gólom zvýšil na 3:0. Tak skončil aj polčas… Súper  sa snažil prejsť do protiútoku, prenášal hru na našu polovicu ale … dnes sa nedalo….. Tí „ traja“ , sem tam aj so šťastím „ zatiahli dnes roletu“ a Adam sa možno aj na nich trochu hneval že sa nudí … J

Druhí polčas sme pokračovali v našej nátlakovej hre a po pár minútach Vilko strelou zvýšil na 4:0. O chvíľu z nebezpečnej štandardnej situácie mohol Jakub streliť tretí gól, no brankárov skvelí zákrok mu v tom zabránil… Nedáš – dostaneš … Z protiútoku po nešťastnej ruke súper kopal pokutový kop a nemýlil sa … 4:1 …Matej odpovedal krásnym gólom, keď si nabehol pred bránu a strelil náš piaty gól… 5:1 A napokon si Paťko svojim nabehnutím a obhodením brankára otvoril svoj ligový strelecký účet – super … 6:1 – záverečný výsledok… a to sme ešte mali zopár tutoviek – že Jakub, Paťo a spol … ??? J

Naoko jasná výhra, ale nerodila sa ľahko.. Petržalka rozhodne nepatrí k slabým súperom, hrala na hranici únosnosti, niekoľko zákrokov až za hranicu tejto únosnosti…. Vo svojich radoch mali zopár veľmi šikovných hráčov … Celý týždeň sme futbalistov  pripravovali na tieto súboje… Širšie a dlhšie ihrisko hralo tiež v náš prospech, fyzicky sme boli lepšie pripravený. Chlapci dnes objektívne predviedli jeden z najlepších výkonov a to bolo na tom najlepšie…  Mohutné „ Rača do toho!!“, ktoré sa ozývalo štadiónom im vlievali sily a energiu. Každému jednému patrí pochvala!!! KRÁSNY ZÁŽITOK !!!

„ Burn after reading“ , – Po prečítaní spáľte, tak znie názov jedného filmu s Bredom Pitom… Tak aj po prečítaní tohto komentáru, treba sa na chvíľku povzniesť a potom zabudnúť a sadnúť opäť na zem – do reality a poctivou prácou na pondelňajšom tréningu sa zlepšovať a začať pripravovať na ďalší zápas a ďalšie výzvy… Máme ich pred sebou strašne veľa … !!!

Ešte raz hráči a diváci ĎAKUJEME !!!!!!!!!