15. kolo prípravky PMC U9 Lokomotíva Devínska Nová Ves B – FK Rača 2:7

Minulú sobotu sme odohrali majstrovské stretnutie v Devínskej Novej Vsi. Chalani nastúpili v zostave Adam v bráne, Paťko, Timko a Kubo v obrane, Maxo, Matej, Dávid, Dominik a Siniša v útoku.

Od prvej minúty to bol futbal na jednu bránu. Súpera sme zatlačili a ten bránil a bránil a bránil… Chalani sa predbiehali v zahadzovaní šancí … Tlačili sa silovo cez stred obrany, ktorý bol prehustený, namiesto toho, aby hru roztiahli na krídla… Po desiatich minútach dobíjania súperovej brány sa chlapci z Devínskej ojedinelým únikom dostali k strele a dostali sme smolný gól…0:1 Napriek tomu sme boli presvedčení, že skóre otočíme… A naozaj o pár minút neskôr Matej po peknej akcii vyrovnal 1:1. O pár minút neskôr po faule na Mateja v šestnástke súpera Vilko z pokutového kopu zvýšil vedenie na 1:2 v náš prospech. Nasledoval krásny gól Dávida z roho hlavičkou si perfektne nabehol… Bastila bola definitívne dobytá … 1:3… Na 1:4 v náš prospech zvýšil Siniša , keď si pekne zasekol 2 hráčov a pohodlne skóroval – to on vie… O chvíľu opäť Siniša po Dávidovom centri zvýšil na 1:5 a svoj hetrik zavŕšil po Vilkovom pase 1:6 … Súper po svojej druhej návšteve na našej polovici znížil na 2:6 a gólovú bodku za stretnutím dal Dávid po Sinišovej peknej nahrávke 1:7.

Bolo to jasné víťazstvo a keby chlapci premenili každú druhú šancu – Matej, Maxo, Dávid …, respektíve hrali trošku rozumnejšie výhra by bola niekde okolo 15 gólov… J

Zamračené sobotňajšie ráno 23.apríla sa nám v Devínskej vydarilo. Naopak nášmu súperovi vôbec…

Ďakujeme chlapci – boli ste dobrí a aj našim fanúšikom za príkladné a obetavé povzbudzovanie samozrejme patrí vďaka…