U 15 – Hodnotenie jesene 2018

🔴🔵 VYHODNOTENIE JESENE U15 🔵🔴
SÉRIA hodnotení pokračuje, na rade sú Starší Žiaci
📝 Sezónu nám opísal aj tréner U15 Roman Fabšo

1, Dobrý deň pán Tréner, ako by ste zhodnotili priebeh jesennej časti?
Na priebeh jesennej časti sa pozeráme jednoznačne v pozitívnom zmysle. Ako prvé mi príde na um skvelý kolektív, ktorý hráči (chlapci a Timea) vytvorili aj napriek tomu, že pribudli noví hráči a zvýšila sa konkurencia. V takých situáciách nie je vždy zaručené, že sa niečo také podarí. Nám to vyšlo a každému jednému za to klobúk dole. Čo sa umiestnenie týka, neurčovali sme si nejaké konkrétne ciele. Po absolvovaní letnej prípravy a doplnení kádra sme sa zhodli, že sme urobili všetko preto, aby sa dôsledná práca preniesla do výkonov tímu. Samozrejme, nie všetko bolo dokonalé, ale práve v tom je čaro tréningu, že sa vedia veci doladiť, naučiť a nastaviť správnym smerom. O to sa budeme ďalej snažiť v zimnej príprave, ktorú máme pred sebou. Hovorí sa, že v kategórii žiakov sa nemá dávať dôraz na výsledky a postavenie v ligovej tabuľke. V trénerskom tíme sa na to rozhodne neorientujeme, avšak, klamal by som, ak by som povedal, že naše postavenie nesledujeme a v kútiku duše netúžime vidieť tím na špici. A pre samotných hráčov niet väčšej odmeny a motivácie, ako keď víťazia a figurujú v horných priečkach tabuľky. Hlavným zmyslom celej našej práce však je a bude, aby sme vychovali dobrých futbalistov pre naše ďalšie kategórie, pripravených popasovať sa s vyššou záťažou a náročnosťou súťaží.

2, Aké sú vaše očakávania od jarnej časti?
V prvom rade nestagnovať, pokračovať v tvrdej práci a posúvať sa dopredu. V jesennej časti súperi nevedeli, čo od nás môžu očakávať, zrejme sme niektorých prekvapili svojimi výkonmi. Teraz nás už poznajú o čosi lepšie a my nechceme zaspať. Máme pred sebou dostatok času na to, aby sme veci posunuli o nejaký level vyššie, vystupňovali herný prejav, hráčov napumpovali kondíciou a dostali z nich potrebnú kvalitu a kreativitu. Ak toto všetko splníme, verím, že obhájime jesenné umiestnenie.

3, Najlepší zápas jesennej časti?
Jednoznačne zápas s lídrom MŠK Senec (1:1), keď sa chalani súpera nezľakli, bojovali, pozitívne sa prezentovali herným a kolektívnym prejavom. Zápasov bolo viac, spomenul by som možno zápas na ihrisku ŠK Vrakune (7:1), kedy sme rovnako podali špičkový výkon.

4, Najťažší zápas jesennej časti?
Uff, zrejme na ihrisku ŠK Šenkvice (1:2), kde sme podcenili a vypustili záverečné minúty a ešte doteraz cítime stres z poslednej súperovej štandardnej situácie.

5, Najpozitívnejší fakt jesene?
Platilo pre nás „môj dom, môj hrad“, udržali sme domácu neporaziteľnosť, čo ma veľmi teší. Okrem toho, už spomínaný skvelý kolektív hráčov a v neposlednom rade herný prejav, ktorým sme, pevne verím, bavili rodičov a fanúšikov.

6, Najnegatívnejší fakt jesene?
Budem konkrétnejší, nezvládli sme zápasy vo Sv. Jure a tiež v Šamoríne. Zápas v Juri nám nevyšiel predovšetkým z dôvodu koncentrácie v úvode oboch polčasov, plus prísna červená karta pre nášho hráča v závere, keď sme mali tlak. Šamorín sme nezvládli takticky a nedokázali sme ubrániť ich najlepšieho hráča. Tieto zápasy nás pribrzdili a zložili na zem. Dôležité je, že sme sa v nasledujúcich zápasoch dokázali postaviť a spoločne makali ďalej.

7, Najlepší hráči jesene?
Všetci ! Nebudem konkretizovať, pretože naozaj môžem vypísať celý tím. Každý hráč mal počas jesene svetlé aj slabšie chvíle, výkony či zápasy. Všetci vedia, kde sú ich silné a slabé stránky, resp. akou mierou sa podieľali na tom, čo sa nám na jeseň darilo praktizovať. Sme dobrý kolektív, lebo „každý chvíľku ťahá pílku“. Makajú, nič si nedarujú, vzájomne sa hecujú a povzbudzujú. Tak to má byť.

Kompletné výsledky a štatistiky:

U 15