U 6 na turnaji v Lužiciach tretí!

Turnaj Lužice U 6 15.2.2014V sobotu 15.3.2014 absolvovala naša najmenšia prípravka, chlapci z U 6, turnaj v Lužiciach pri Hodoníne.Po dramatických zápasoch nakoniec obsadila 3.miesto.

Turnaja sa zúčastnili títo chlapci:

Matúš Kocián,  Adrián Androvič, Siniša Belay,  Leon Kocián, Alex Ulrich, Matej Mindek, Marek Sobolič, Filip Šimko.

1.zápas: FK Rača – PFK Piešťany 1: 1 (L.Kocián)

Do zápasu sme vstúpili zle, inkasovali sme už v 20. sekunde. V  2.minúte sa rútil sám na brankára Siniša, ale v poslednej chvíli si predkopol loptu. V 8.minúte vyrovnal Leon a tak zápas skončil zaslúženou remízou.

2.zápas: FK Rača – ČSFA Malacky 1 : 0 (Androvič)

V druhom zápase sme mali miernu prevahu, len sme ju dlho nevedeli premeniť do gólu. Stalo sa tak v 8.minúte, keď Adrián zápas rozhodol strelou k tyčke.

3.zápas: FK Rača – SK Líšeň 2 : 2 (L.Kocián, Belay)

Opäť sme inkasovali už v 1.minúte. Chalani vyrovnali o skrumáže  v 3.minúte Leonom. Súper išiel v 9.minúte do vedenia a zdalo sa, že je rozhodnuté. Lenže račianske malé kengurky to nevzdali. V 10.minúte Matúš z priameho kopu len vyprášil brankárovi rukavice a v 11.minúte sme vyrovnali, keď sa presdail Siniša po Filipovej prihrávke. V zápase sme predviedli najlepší výkon v turnaji. Víťaza turnaja sme po kvalitnom výkone obrali o jediné body v turnaji.

4.zápas: FK Rača – RSM Hodonín 0 : 3

Po hodoch(9 zápasov v rade sme neprehrali) a obede prišlo bolenie brucha. Chalani ako keby na ihrisku ani neboli. Púšťali do nájazdov dvoch aj troch hráčov. Matúš v bráne zabránil ešte vyššej prehre.

5.zápas: FK Rača – Kroměříž 1 : 1 (Sobolič)

Do brány nastúpil Leon, Matúš sa vysunul do poľa a ten  už v 1.minúte nepremenil nájazd na brankára. V 2.minúte sme išli do vedenia, keď skóroval Marek, po ideálnej prihrávke od súpera. My sme sa uspokojili a trest prišiel minútu pred koncom. Matúš zbytočne fauloval a súper strelou k tyči vyrovnal na konečných1:1.

Zápas o 3.miesto : FK Rača – PFK Piešťany 0:0 (2:0 na pok.kopy)

V zápase o 3.miesto moc šancí nebolo a tak sa rozhodovalo až v penaltovom rozstrele:

Matúš dal 1:0

Matúš chytil strelu súpera

Leon k tyčke 2:0

Súper strieľa vedľa!!

Filip strieľa slabo

Súper vedľa a tak máme pohár za 3.miesto.

Hodnotenie turnaja:

Odohrali sme kvalitný turnaj. Bez viacerých opôr (Timko, Dominik, Jakub) sme odohrali vyrovnané zápasy so súpermi. Svoj prvý turnaj odohral Alex( síce sa hľadal, ale dostal sa aj do gólovej šance) a Matej (snaživý výkon). Pohár za 3.miesto si dnes odniesol Leon.

Ďakujem rodičom za povzbudzovanie a servis okolo detí.